Diyanet 200 Memur Alacak! Din Görevlisi Başvuru Şartları

Diyanet 200 Memur Alacak! Din Görevlisi Başvuru Şartları

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda Başkanlığın merkez kadrosunda istihdam edilecek 200 memur alımı başvuru şartları açıklandı. Din görevlisi alımına kimler başvuru yapabileceği detayları haberimizde…

2021 yılı kamu personeli alımı kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı 200 memur alımı için ilan yayınladı. Başvuru yapmak isteyen adaylar için Diyanet işleri tarafından yapılan açıklamada alınacak personellerin 200 adet din görevlisi alımı açıklandı.

Sınav Başvuru Şekli

Diyanet Başkanlığı bünyesinde istihdam etmek isteyenler için 200 Kamu personeli alımı başvuruları haberimizin en altında yer alan Başvuru ekranı linki üzerinden başvurular online olarak elektronik ortamda başvurular yapılacaktır. Başvuru yapacak adaylar için istenilen bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Sınav Tarihleri

Sınava başvuru yapacak adaylar için sınav başvuruları 13 Ağustos tarihinden itibaren alınmaya başlamış olup en geç müracaatlar 31 Ağustos 2021 tarihine kadar yukarıda belirtildiği üzere online olarak mesai saatleri içerisinde gerçekleştirile bilecektir.

Sınava Başvuru Genel ve Özel Şartları

Çalışacağı ülkede süresiz oturma izini olması, Kamusal haklarından mahrum olmaması, Türk Ceza kanunu üzerinden belirtilen suçlardan daha önce mahkum olmaması gerekiyor. Askerlik ile ilişiği bulunmayan erkek adaylar, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir durumu bulunmamak, istihdam edileceği ülkede çalışmasına engel bir durumu bulunmama, İtikat, ibadet, tavır ve hareketlerinin ıslama uygun olması ve hizmet gereği temsil yeteneğine sahip olma şartları aranmaktadır.

Öğrenim Şartları ve YDS Puanı

Başvuru yapacak bireyin lisans olarak dini yükseköğrenim mezunu olması veya yurt dışı mezunları olanlar için denklik belgesi şartı aranmaktadır. Adaylarda aranan bir şart daha bulunup bu şartın YDS sınavından en az çalışacağı ülkenin dilinden 50 puan almış olma şartı aranmaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.