Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı İlanı Başvuru Şartları

Dışişleri Bakanlığı Memur Alımı İlanı Başvuru Şartları

Dışişleri Bakanlığı memur alımı duyurusu yayınlandı. Yayınlanan personel alımı ilanına göre Paris Büyükelçilik bünyesinde çalışmak üzere 1 adet sekreter alımı yapılıyor.

Kamu kurumlarınca memur alımı kapsamında ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Son yayınlanan kamu personeli alımı ilanına göre Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvurularını kabul ediyor.

Alımı yapılacak Büyükelçilik bünyesine sekreter alımı olarak açıklandı.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuruda bulunacaklar için başvurular bu gün itibari ile alınmaya başlanmış olup en geç müracaatlar 24 Eylül 2021 tarihine kadar müracaatlar yapıla bilecektir.

İlana başvuru yapmak isteyen adaylar 16, avenue de lamballe 75016 paris adresine mesai saatleri içerisinde şahsen veya posta yolları ile müracaatlarını gerçekleştirilebilecektir.

Posta yolu ile başvuru yapacak adaylar postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu olmadığı açıklandı.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, 46 yaşından gün almamış olma, en az lise veya dengi okullardan mezun olma, kamu haklarından yoksun bulunmama, affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmama şartları aranmaktadır.

Başvuruda bulunacak erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmaması, her iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmaması, çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilme ve bilgisayar ve daktilo kullana bilmek şartları aranmaktadır.

Başvuru şartlarını tamamlayan her aday ilana başvurularını gerçekleştire bileceklerdir.

Belirtilen tarihler arasında müracaatlar yapıla bilecek olup başvuru kılavuzu üzerinden belirtilen mesai saatleri arasında müracaatlar sadece yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum