Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz Devlet Personeli Alımı 2023

Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz Devlet Personeli Alımı 2023

Dışişleri Bakanlığı tarafından az önce gelmiş olan ilana göre KPSS’siz devlet personeli alımı yapacaktır. Yurt dışında çalışmak isteyen adaylar için büyük bir fırsat olan bu ilana en az lise mezunu olanlardan müracaatlar alınacaktır.

Son Dakika 2023 Dışişleri Bakanlığı KPSS’siz Devlet Personeli Alımı

Dışişleri Bakanlığı devlet personeli alımı yapılacaktır. Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere sözleşmeli sekreter alanı kadrosunda istihdamlar sağlanacaktır. Kampala Büyükelçiliği'ne yapılacak olan alım için 1 kadro açılmıştır. İlanının detaylarını inceleyerek sizde bu kadro için başvuru yapabilirsiniz.

2023 sözleşmeli sekreter alımı müracaat kriterleri nelerdir?

Türk uyku sözleşmeli personel alımı kapsamında başvuru yapacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olması gerekmektedir.

Sözleşmeli personel alımı yapılacak olan yazılı ve sözlü uygulama sınav sonucuna göre gerçekleşecek olup, sınav tarihi itibariyle 40 yaşını tamamlamamış olmak istenmektedir.

En az lise mezunu olmak kaydıyla yapılacak olan alımlar için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış olan yabancı okullardan mezun olanlardan da müracaatlar alınıp değerlendirilme aşamasına tabi tutulacaktır.

disisleri-bakanligi-kpsssiz-devlet-personeli-alimi-2023.jpg

İlana kamusal haklarından mahrum bırakılmamış olanların başvuru yapması gerekmektedir.

Sözleşmeli personel alımı için kadın ve erkek adaylardan müracaatlar alınacaktır. Erkek adayların askerlik görevini yapmış olması veya muaf olması gerekmektedir. Tecil durumunda olan adaylar başvuru yapamayacaklardır.

Adaylardan iyi düzeyde Türkçe ve dil bilgisine hakim olmaları istenmektedir. Bunun yanı sıra aktif olarak bilgisayar kullanabilen ve Microsoft Office programlarını iyi derecede bilen adaylardan alımlar gerçekleşecektir.

Dışişleri Bakanlığı ilanlarına müracaatlar nasıl yapılır?

Sözleşmeli personel alımı ilanına başvurular 26 Mayıs 2023 tarihinde başlamıştır. Adaylar başvurularını 12 Haziran 2023 tarihi mesai saatleri içerisinde bakanlığın resmi kariyer internet sitesi üzerinden yapacaklardır. Site erişim, e-devlet üzerinden yapılacak olup T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile kolaylıkla girişim yapabileceksiniz.

KPSS’siz memur alımı, Dışişleri Bakanlığı alımı, 2023 sekreter alımı, son dakika 2023 yurtdışı kamu ilanlar, KPSS'siz yurtdışı iş fırsatları.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.