Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı En Az Lise Mezunu Başvuruları

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alımı En Az Lise Mezunu Başvuruları

Dışişleri Bakanlığı yayınlamış olduğu ilana göre Türk Vaşington Büyükelçiliği bünyesinde istihdam edilmek üzere 1 adet sözleşmeli memur alımı gerçekleştirilecektir. En az lise mezunları nasıl başvuru yapacak.

Dışişleri Bakanlığı Vaşington Büyükelçiliği bünyesinde istihdam edilmek üzere 1 (bir) adet sözleşmeli memur alımı yapıyor. En az lise mezunu olan adaylar nasıl yapacak. Üst yaş olarak 61 açıklanmıştır.

Dışişleri Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yapılan açıklamada alınacak 1 personelin sözleşmeli kadroda sekreter alımı olarak kurum bünyesinde istihdam edileceğini yayınlandı.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuruda bulunacaklar için başvurular bu gün itibari ile alınmaya başlamış olup en geç müracaatlar ise 2 Eylül günü gerçekleştirilecektir. Başvurular büyükelçiliğin adresine ulaşacak şekilde posta yolu ile veya kurum tarafından belirtilen saatlerde şahsen müracaatlar yapılacaktır.

Adaylarda Aranan Başvuru Koşulları

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibarıyla 61 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak şartı aranıyor.

Başvuruda bulunacak erkek kişiler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek şartları aranmaktadır. Kişilerin çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek ve bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartları aranmaktadır.

Başvuruda Gerekli Belgeler

Başvuru dilekçesi, özgeçmiş, Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri belgeleri istenilmektedir. Ayrıca nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti ile arkalı önlü fotokopisi, son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti ile bir adet fotokopisi istenilmektedir.

Son olarak erkekler için askerlik terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf belgeleri istenilmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.