Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu Sekreter Alımı (Memur Kadrosu)

Dışişleri Bakanlığı En Az Lise Mezunu Sekreter Alımı (Memur Kadrosu)

Dışişleri Bakanlığı memur kadrosunda en az lise mezunu sekreter alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık ilanları için üst yaş sınırı olarak 41 açıklanmıştır. Bakanlık başvuruları 2 Temmuz 2021 tarihine kadar yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı memur kadrosuna yerleştirmek üzere en az lise mezunu sekreter alımı yapılacağı ilan edildi. Bakanlık ilanlarına üst yaş sınırı 41 olan adaylar 2 Temmuz 2021 tarihi bitimine kadar yapabilecek.

Bakanlık MAİNZ Başkonsolosluğuna memur alımı olarak yapılacaktır. Başvuru yapacaklar için detaylar şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak.

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak.

Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak.

Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir).

Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek.

Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

Başvuru Adresi ve Şekli

Başvurular 2 Temmuz 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar Başkonsolosluğa (“An der Karlsschanze 7, 55131 Mainz” adresine) ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09.00 – 16.00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Posta ile başvuru kabul edilmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.