Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğa Sözleşmeli Sekreter Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı Başkonsolosluğa Sözleşmeli Sekreter Alımı Yapıyor

Dışişleri Bakanlığı personel alımı duyurusu yayınlandı. Yayınlanan personel alımı ilanına göre Düsseldorf Başkonsolosluk bünyesinde çalışmak üzere sekreter alımı yapılıyor. İlana başvurular hangi şartlarda yapılacağı yazımızda...

Kamu kurumlarınca memur alımı kapsamında ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Son yayınlanan kamu personeli alımı ilanına göre Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvurularını kabul ediyor.

Alımı yapılacak Başkonsolosluk bünyesine sekreter alımı olarak açıklandı.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuruda bulunacaklar için başvurular 2 Eylül itibari ile alınmaya başlanmış olup en geç müracaatlar 24 Eylül 2021 tarihine kadar yapılabilecektir.

İlana başvuru yapmak isteyen adaylar, Willstätterstr. 9, 40549 Düsseldorf adresine mesai saatleri içerisinde şahsen veya posta yolları ile müracaatlarını gerçekleştirilebilecektir.

Posta yolu ile başvuru yapacak adaylar postada meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Başkonsolosluk sorumlu olmadığı açıklandı.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, 41 yaşından gün almamış olma, en az lise veya dengi okullardan mezun olma, kamu haklarından yoksun bulunmama, affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmama şartları aranmaktadır.

Başvuruda bulunacak erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmaması, her iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmaması, çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilme ve bilgisayar ve daktilo kullanabilmek şartları aranmaktadır.

Başvuru şartlarını tamamlayan her aday ilana başvurularını gerçekleştire bileceklerdir.

Belirtilen tarihler arasında müracaatlar yapılabilecek olup müracaatlar sadece başvuru kılavuzu üzerinden belirtilen mesai saatleri arasında yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.