Dışişleri Bakanlığı AB 10 Kamu Memur Alımı Ocak 2023

Dışişleri Bakanlığı AB 10 Kamu Memur Alımı Ocak 2023

Dışişleri Bakanlığı tarafından AB (Avrupa Birliği Başkanlığı) bünyesinde görevlendirilmek üzere 10 Kamu Memur alımı yapılacak. Bakanlık tarafından yayımlanan ilana göre istenilen niteliklere sahip adaylar Ocak 2023’e kadar başvuru işlemi yapılabilir.

T.C. Dışişleri Bakanlığı bağlı birimlerinden olan AB (Avrupa Birliği Başkanlığı) merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 10 Kamu Memur alımı yapacak. Bakanlığın yayımlamış olduğu ilana göre yeterli niteliklere sahip adaylar arasından 10 Avrupa Birliği İşleri Uzman Yardımcısı alınacak. Adaylar başvurularını Ocak 2023 tarihine kadar yapabilecekler.

Kamu Memur Alımı Müracaat Koşulları

Bakanlık tarafından yayımlanan iş ilanına başvuruda bulunacak adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48 inci maddesinde belirtilmiş genel şartları taşıyor olmaları gerekiyor.

En az 4 yıllık Lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadî ve İdarî Bilimler, Mühendislik, Veteriner, Ziraat, Su Ürünleri Ve İletişim Fakülteleri ile Fakültelerin Avrupa Birliği, Matematik, İstatistik, Sosyoloji, Tarih, Şehir ve Bölge Planlama bölümleri veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yabancı fakültelerden mezun olmak.

bakanlik-memur-alimi.jpg

1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış adaylar kabul edilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2021 ve 2022 yıllarında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS – P3, P4, P12, P14, P19, P24, P29, P34, P39 veya P44 puan türlerinden asgari 80 puan almış olmak.

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinin herhangi birinden asgari B seviyesinde puan almış olmak veya denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak gerekiyor.

Başvuru İçin İstenilen Belgeler

Yurt dışındaki Fakültelerden veya Yüksekokullardan mezun olmuş adayların varsa denklik belgesi.

YDS sonuç belgesi veya denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan sonuç belgesi.

Kompozisyon biçiminde ve bir sayfayı geçmemiş olacak şekilde el yazısı ile yazılmış Özgeçmiş (CV).

Bakanlık İlanları Müracaat Süreci ve Tarihleri

T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan Kamu Memur alımı ilanına müracaat edecek adayların, 26 Aralık 2022 ile 13 Ocak 2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden “Avrupa Birliği Başkanlığı –Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” sayfasından veya Kariyer Kapısı web sitesi üzerinden elektronik ortamda başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.