Dış İşleri Bakanlığı En Az Lise Mezun Memur Alımı Başvuruları

Dış İşleri Bakanlığı En Az Lise Mezun Memur Alımı Başvuruları

Dış İşleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni ilanda memur alımı yapılacağı duyurusu yapıldı. En az lise mezunu adaylar başvuru yapabilmektedir. Bakanlık ilanlarına kimler hangi şartlarda başvuru yapabileceği detayları yazımızda…

Dış İşleri Bakanlığı Memur Alım İlanı

Dış İşleri en az lise mezunu adaylar arasından memur alımı yapacağını ilan etti. İlana göre 15 Haziran 2021 tarihine kadar başvuru kabul edecek. Başvuru şartları ve şekli detayları şöyle;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olanların başvurusu alınacak.

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olan ve kamu haklarından mahrum olmaması isteniyor.

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmaması gerekmektedir.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmayan ve her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir).

Çok iyi derecede İngilizce ile Türkçe bilmek ve bilgisayar kullanabilmesi istenmektedir.

Dışişleri Bakanlığı Sekreter Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular 15 Haziran 2021 Salı günü mesai bitimine kadar Büyükelçiliğimizin “43 Belgrave Square London SW1X 8PA United Kingdom” adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00-12:30 ve 14:00-16:00 saatleri arasında) şahsen yapılacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.