DHMİ 30 Şehirde Kamu Personeli Alımı İlanı (Online Başvuru)

DHMİ 30 Şehirde Kamu Personeli Alımı İlanı (Online Başvuru)

DHMİ kendi bünyesin de yaşanan eksikliği gidermek için 30 şehir de 60 kamu personeli alımı yapacağını Resmi Gazete de yayınladı. Yayınlanan kılavuza göre başvurular online olarak alınacaktır. DHMİ de işe girmek istiyorsanız bu ilan size göre olabilir!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü; tarafından yayınlanan ilana göre taşra teşkilatın da istihdam edilmek üzere kamuya; asistan hava trafik kontrolleri ve stajyer hava trafik kontrolörü alımı yapılacağını duyurdu. Başvuru yapmak isteyen devlet personeli adayları için başvuru ekranı açıldı. İşte detaylar...

DHMİ Alım Yapılacak Kadro Duyurusu:

20 asistan hava kontrolleri alımı yapılacaktır. Alım yapılacak şehir ve kadro sayısı ilan da şu şekilde verilmiştir: “1 Ağrı, 1 Aydın, 1 Bayburt, 2 Bingöl, 1 Erzurum, 1 Hakkari, 2 Iğdır, 1 Kastamonu, 1 Muş, 3 Rize, 2 Şırnak, 2 Trabzon, 1 Van ve 1 Yozgat.”

40 stajyer hava trafik kontrolörü alımı yapılacaktır. Alım yapılacak şehir ve kadro sayısı başvuru kılavuzun da şu şekilde verilmiştir: “1 Ağrı, 2 Aydın, 3 Bayburt, 1 Bingöl, 1 Erzincan, 1 Erzurum, 2 Çanakkale, 1 Hatay, 2 Iğdır, 12 İstanbul, 1 Kahramanmaraş, 1 İstanbul, 1 Mardin, 1 Rize, 1 Siirt, 1 Şanlıurfa, 1 Tokat, 3 Trabzon, 1 Van ve 3 Yozgat.”

DHMİ Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Asistan hava kontrolleri alımı alımı için şartları: 4 yıllık yüksekokul veya fakülte mezunu olmak. Sağlık koşullarının yapacağı meslek için elverişli olması gerekmektedir. ÖSYM tarafından yapılan YDS sınavın da son 5 yıl içerisin de İngilizce dilinden en az C düzeyin de puan almış olmak gereklidir. hava trafik kontrolör lisansına sahip olunması gerektiği belirtilmiştir.

Stajyer hava trafik kontrolörü alımı başvuru şartları: 27 yaşından gün almış adayların başvuruları kamu kurumu tarafından kabul edilmeyecektir. Daha önce Genel Müdürlük bünyesin de ilişiği kesilen adaylar ilana başvuru yapamayacaklardır. Yine 4 yıllık lisans veya yüksekokul mezunu olma şartı bu unvan için de istenmektedir.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

DHMİ tarafından yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen adaylar başvurular için başvurular 11 Kasım 2022 tarihinde başlamıştır. Adaylar başvurularını 4 Aralık 2022 tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlamış olması gerekmektedir. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı üzerinden istenen bilgileri eksiksiz doldurarak yapacaklardır. Başvurular sadece online sistem üzerinden yapılacaktır.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

İnstagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.