DHMİ 10 Kamu Personeli Alımı Başvuruları 9-26 Temmuz

DHMİ 10 Kamu Personeli Alımı Başvuruları 9-26 Temmuz

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 10 kamu personeli alımı yayınlayarak başvurularını kabul etmeye başladı. DHMİ kamu personeli alımı başvuru şartları neler? DHMİ personeli nasıl olunacağı detayları yazımızda…

DHMİ Kamu Personeli Alımı İlanı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 10 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. İlan duyurusu ile birlikte başvurular başlamıştır. Adaylar başvurularını 9 Temmuz 2021 ile 26 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapabilecek.

Başvuru Şekli Detayları

Adaylar 9 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak ve 26 Temmuz 2021 günü mesai bitimine kadar sınava girmek isteyenler Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Başka yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Ortak ve Özel Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan adaylar 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Üst yaş sınırı belirtilmemiştir. Erkek adaylar askerlik görevini yapmış, muaf veya ertelemiş olması isteniyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’den en az 70 puanı bulunanların başvurusu kabul edilecek.

Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Sağlık Talimatı (SHT-MED) hükümlerine göre yetkili hastane tarafından düzenlenecek Sınıf 3 Sağlık Sertifikası almak (Yetkili hastaneler Kuruluşun resmi internet sitesinde -http://www.dhmi.gov.tr- duyurulacak olup, detaylı bilgiler anılan talimatta bulunmaktadır.),

Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, (Bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınır, gerekirse hakem hastaneye gönderilir ve hakem hastanece verilecek nihai rapor sonucuna göre işlem tesis edilir. Adaylar bilgisayar destekli sınavı veya yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmaz ve elenirler.).

Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek, (ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan eşdeğerlik tablosunda belirlenen yabancı dil bilgisine sahip olduğunu gösterir belge (26.07.2016 tarihinden sonraki belgeler geçerlidir.).

Geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak. (Bknz.: “SHY 65-01 Hava Trafik Kontrolör Hizmetleri Personeli Lisans Değerlendirme Yönetmeliği”)

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü asistan hava trafik kontrolörü giriş sınavı ilanı.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.