Devlet Tiyatroları’na 121 Temizlik Görevlisi ve Güvenlik Alımı! KPSS 60

Devlet Tiyatroları’na 121 Temizlik Görevlisi ve Güvenlik Alımı! KPSS 60

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, kendi bünyesin de istihdam etmek üzere kamuya 121 devlet personeli alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan başvuru kılavuzuna göre işe alınacak olan adaylar 6 farklı unvan da işe alım yapılacaktır.

Devlet Tiyatroları devlet personeli alımı yapıyor. Bakanlık tarafından Resmi Gazete üzerinden yayınlanan ilana göre en az lise mezunu adaylar arasından 121 devlet personeli alımı yapılacaktır. 6 farklı kadro da yapılacak olan alım adaylara uygulanacak olan mülakatsız alım yapılacaktır. 6 farklı kadro da yapılacak olan alım için başvuru şartları belli olmuştur.

Devlet Tiyatroları Müdürlüğü Hangi Unvanlarda Alım Yapacak?

Devlet Tiyatrolarına 59 temizlik görevlisi alımı, 31 güvenlik görevlisi alımı, 26 büro memuru alımı, 3 şoför alımı, 1 aşçı ve 1 bahçıvan alımı yapılacaktır.

59 Temizlik Görevlisi Alımı: Söz konusu kadro için lise mezunu adaylar başvuru da bulunacaklardır. Adayların 35 yaşını tamamlamamış olması ve 2022 KPSS P94 puan türün de en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

31 Güvenlik Görevlisi: Son başvuru tarihi itibarıyla en az 1 yıl süreyle geçerli silahsız ve silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olunması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adayların önlisans mezunu olması gerekmektedir.

26 Büro Personeli Alımı: başvuru da bulunacak olan adayların işletme, iktisat, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden lisans düzeyin de mezun olmaları gerekmektedir.

3 Şoför Alımı: İlana başvuru yapacak olan adayların D sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir. Adayların 35 yaşını tamamlamamış olması şartı aranır ve KPSS sınavından en az 60 puan almış olması gerekmektedir. Adayların lise mezunu olması gerekmektedir.

1 Aşçı Alımı: Aşçı alımı kadrosuna başvuru yapacak olan adayların en az 3 aylık deneyim sahibi olması gerekmektedir. Adayların en az önlisans mezunu olması gerekmektedir.

1 Bahçıvan Alımı: Adayların Bahçe Tarımı, Bahçe Ziraatı, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Süs Bitkileri Yetiştiriciliği bölümlerinden birinden mezun olmaları gerekmektedir.

Devlet Memuru Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Yayınlanan devlet memuru alımı ilanına başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 16 Ocak 2023 – 30 Ocak 2023 tarihleri arasında Kariyer Kapısı üzerinden online başvuru da bulunacaklardır. Farklı yollarla yapılan başvurular kamu kurumu tarafından kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum