Devlet Personel Alımı! MİT 2023 Tekniker Personel Alımı Başladı

Devlet Personel Alımı! MİT 2023 Tekniker Personel Alımı Başladı

Devlet Personel Alımı 2023 yılı Milli İstihbarat Teşkilatı İlanı. MİT, 2023 Yılı tekniker personel alımı için harekete geçti. Başvuru şartları bildirildi ve başvuru ekranı aktif hale getirildi. MİT personel alımı ilanı ile ilgili merak edilenler haberde.

MİT Personel Alımı 2023 Yılı Güncel İş İlanları

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) personel alımı ile ilgili süreci başlattı. Yayınlanan ilan doğrultusunda MİT kadrosunda yer alan boş kadroların doldurulması amacıyla kadrosunda yeniliğe gidileceği öğrenildi. Kurumun bünyesinde bulunan teknikerlik unvanlarındaki eksiklik son ilan ile birlikte tamamlanacak. Mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan işçi alımları için gerekli hazırlıklar yapıldı. Akıllara gelen ‘MİT teknikeri olmak için istenen koşullar neler?’ sorusunu sizler için ele aldık. Nasıl başvuruda bulunabileceğinizi sizler ile paylaştık. İşte merak edilenler…

MİT Personel Alımı Hangi Unvanlarda Yapılacak?

Milli İstihbarat Teşkilatı Mart ayındaki açık kontenjan listesinde teknikerlik unvanına yer verdi. Yeni ilanı eşliğinde tekniker alımı gerçekleştireceğini kamuoyuna bildirdi. Kurum; teknik sistemlerin, donanımların, teknik araçların kontrol, bakım, onarım ile birlikte yazılım işlemlerini sürdürülebilirliğini sağlayacak olan teknikerlere ihtiyaç duyulduğunu açıkladı. Bir kişinin ‘tekniker’ unvanına sahip olabilmesi için önlisans mezunu olması gerekmektedir. Önlsians mezunu olan vatandaşlar MİT kadrosuna dahil olmak için başvurularını gerçekleştirebilecekler.

Kimler MİT Teknikeri Olabilir?

Kurum bünyesinde tekniker olarak çalışılabilmesi için, kurumun sunmuş olduğu genel ve özel şartların sağlanabilmesi istenmektedir. Adaylardan beklenen koşullar ise şu şekilde listelenmiştir.

Türk olunması, Kamu haklarından herhangi bir mahrumiyet içerisinde olunmaması, görevinin sürdürebilirliğini engelleyecek bir sağlık sorununun olmaması, hakkında düzenlenecek olan soruşturma ve arşiv araştırması sonucunda olumlu cevap alınabilmesi adaylardan beklenen genel şartlar arasında yer almaktadır.

MİT çalışmalarının yoğunluğu sebebiyle esnek çalışma saatlerinde yoğun iş temposuna uyum sağlayabilecek, yoğun iş temposu altında dahi analitik düşünce yapısını, problem analiz ve çözme yeteneğini kullanabilen, stres altında yüksek performans sergileyebilen adaylar, açılan personel alımında öncelikli olarak değerlendirilmektedir.

Tekniker olarak başvurmak isteyen kişilerin 35 yaşından gün almamış olmaları gerekmektedir.

Teknik bölümlerin herhangi bir alanından mezun olan önlisans mezunu vatandaşlar açılan ilana başvuruda bulunabilme hakkına sahiptir. Örneğin; bilgisayar bölümleri, uçak teknolojileri alanları, mekatronik ve mobil teknolojileri sınıflarından çok sayıda tekniker alımı gerçekleştirilmektedir.

Kurum, işe başvuracak olan adaylardan 4 yıllık bir deneyim şartı beklemektedir.
Başvuracak olan adayların vücudunda dövme, ameliyat izi, yanık veya yara izi gibi eşkal belirleyici işaretlerin olmaması istenmektedir.

MİT Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kurum, güncel ilanı ile birlikte tekniker kadrosunda personel alımı yapacağını bildirdi. Peki başvuru şekli nasıl olacak? Hangi yollar ile yapılacak başvurular kabule dilmektedir? İşte cevabı!

MİT resmi internet sitesinde yer alan ‘Kariyer’ sayfasına erişilmesi gerekmektedir. Elektronik ortamdan bu sayfada yapılacak başvurular kurum tarafından kabul edilmektedir. Başvuru sırasında adayların tüm iletişim bilgilerini bırakmaları istenmektedir. İncelenen müracaatlar incelenir ve gerekli pozisyonlara uygun bulunan adaylar, bildirilen iletişim seçeneklerinin kullanılması ile uygun bulunan kişiye erişim sağlanır.devlet-personel-alimi.jpg

Son dakika devlet personel alımı

Kamu personeli alımı

Güncel memur alımı

Daimi kamu personel alım

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.