Devlet Mühendis ve Veteriner Hekim Alımı

Devlet Mühendis ve Veteriner Hekim Alımı

Devlet tarafından gerçekleşen alımlar çerçevesinde mühendis ve veteriner hekim alımı yapılıyor. Kurum tarafından çıkılan ilana göre bay be bayan adaylar arasından alım yapılacak. Genel idari hizmetler sınıfı kadrosuna atama yapılacak.

Mühendis ve Veteriner Hekim Alımı

Devlet tarafından çıkılan ilanlara bir yenisi Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü tarafından geldi. Kurumun yayınladığı ilana göre Van İli Başkale Belediye Başkanlığına Genel İdari Hizmetler sınıfı kadrosuna atama yapılacak. Başvuruları nasıl ve hangi şartlarda alınacağı detayları açıklandı.

Kamu Personeli Alımı Ortak Şartları

İlan edilen memur kadroları için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak, 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS 60 puanını almış olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar, sözlü sınava katılabilmek için istenilen belgeleri ile birlikte 15 Ocak 2024 ile 19 Ocak 2024 tarihleri arasında mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 08.00-17.00 arasında) Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne (Yeni Mahallesi 601 Cadde No: 48/A Başkale/VAN) şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile müracaat edebileceklerdir. Van iş ilanları olarak yayınlandı.

Veteriner Hekim Alımı: Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin veterinerlik bölümünden mezun olmak.

Mühendis Alımı: Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin çevre mühendisliği bölümünden mezun olmak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.