Devlet Memur Alımı KPSS 60 Puanla Başvuruları 27 Ağustos Son

Devlet Memur Alımı KPSS 60 Puanla Başvuruları 27 Ağustos Son

Devlet memur alımı başvuruları alınacak. Kamu kurumlarına personel alımları kapsamında ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Zabıta ve itfaiye eri alımı detayları haberimizde...

Devlet Memur Alımı İlanı Duyurusu

Çanakkale belediyesi tarafından kamu personelinin alınacağı ilana çıkarıldı. Paylaşılan ilanda farklı niteliklerde zabıta ve itfaiye personeli alınacak.

İtfaiye Eri Alımı Şartları: öğrenim şartı olarak itfaiyecilik ve yangın güvenliği veya sivil savunma ve itfaiyecilik bölümlerinden herhangi birinden ön lisans mezunu olma şartı aranmaktadır. Başvuru yapacak kişinin en az C sınıfı ehliyete sahip olması şartı aranmaktadır.

Zabıta Memuru Alımı: Başvuru yapacak adayın 2020 yılı KPSS sınavından en az 60 puan almış olma şartları aranmaktadır. Öğrenim durumu olarak işletmecilik, iş idaresi, iş idaresi ve iktisat, yönetim ve organizasyon, iktisat, kamu yönetimi bölümlerinden herhangi birinden mezun olma şartı ve son olarak ise en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olma şartları aranmaktadır.

Genel Şartlar

2020 yılına ait olan KPSS (kamu personeli seçme) sınavından asgari olarak en az 60 puan almış olma, boyu ve kilosu arasında 10 birimden fazla fark olmama ve başvuru yapacak kişilerin erkek personellerin en az 1,67 olması ve kadın personeller için en az 1,60 boyunda olma şartları aranmaktadır.

Başvuru Gereken Belgeler

Diploma ve mezuniyet belgesi, yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, sürücü belgesi, KPSS sonuç belgesi, askerlik durum belgesi, adayların görevini yapmasına dair olmadığına dair belge, son altı ayda çekilmiş vesikalık fotoğraf, hangi kadroya başvuracağına dair dilekçe isteniyor.

Başvuru Tarihi Şekli

Başvurular 23 Ağustos 2021 de başlamış olup 27 Ağustos 2021 tarihinde bitmiş olacaktır. Başvurular ismet paşa Mahallesi Demircioğlu Caddesi No:132 17100 ÇANAKKALE adresine gidilip yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.