Devlet Kurumları 810 Sözleşmeli Memur Ve Kamu Personel Alımı Yapıyor

Devlet Kurumları 810 Sözleşmeli Memur Ve Kamu Personel Alımı Yapıyor

Devlet Kurumları yayınladıkları kamu ilanlarına göre bünyesine sözleşmeli memur ve kamu personel alımı yapıyor. Sözleşmeli kamu personel alımı için başvuru detaylarını ve başvuru zamanlarını haberimizde yer verdik.

Yayınlanan kamu ilanlarına göre Rekabet Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyelerinde istihdam etmek üzere 810 sözleşmeli kamu personel alımı gerçekleştiriyor. Devlet kurumları farklı unvanlarda olmak üzere birçok unvanda bünyelerinde istihdam etmek üzere kamu personel alımı yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı kamu ilanlarında yayınladığı ilana göre bünyesinde istihdam etmek üzere 16 Mayıs 2022 ile 27 Mayıs 2022 tarihleri arasında memur alımı ve kamu personel alımı yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere birçok farklı alanlarda 750 memur alımı ve kamu personel alımı gerçekleştiriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Alımı Kontenjan Dağılımları

6 Almanca, 30 Beden Eğitimi, 41 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 6 Arapça, 29 Matematik, 8 Felsefe, 39 Fen Bilimleri, 11 Fizik, 82 Mesleki ve Teknik Eğitim, 17 Müzik, 79 Okul Öncesi, 27 Özel Eğitim, 16 Rehberlik, 43 Sınıf Öğretmenliği, 11 Biyoloji, 13 Coğrafya, 56 İlköğretim Matematik, 73 İngilizce, 11 Kimya, 31 Sosyal Bilgiler, 8 Tarih, 10 Teknoloji ve Tasarım, 14 Görsel Sanatlar, 9 İHL Meslek Dersleri, 25 Türk Dili ve Edebiyatı ve 55 Türkçe olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ilgili haber

Rekabet Kurumu tarafından yayınlanan kamu ilanına göre 11 Nisan 2022 ile 11 Mayıs 2022 tarihleri arasında memur alımı yapıyor. Rekabet Kurumu meslek personeli yönetmenliğince yayınlanan ilana göre farklı unvanlarda 60 memur alımı yapıyor. Rekabet Kurumu 25 genel, 25 hukuk ve 10 bilişim unvanı olmak üzere toplamda 60 memur alımı gerçekleştiriyor.

Rekabet Kurumu Memur Alımı Başvuru Koşulları

T.C. vatandaşı olmak,

35 yaşını doldurmamış olmak,

Sağlık, Akıl hastalığı ve benzeri gibi sağlık engeli bulunmaması,

Kpss sınavında en az asgari olarak 80 puan ve üzerinde puan almış olmak,

Kurum alım yaptığı unvanların şart koyduğu bölümlerden veya fakültelerden mezun olmak,

Rekabet Kurumu Memur Alımı ilgili haber

Tüm iş ilanları için cep uygulamamızı indirin.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.