Devlet KPSS 60 Puan İle Düz Memur Alımı! Kamu İlanı Başvuru Şekli

Devlet KPSS 60 Puan İle Düz Memur Alımı! Kamu İlanı Başvuru Şekli

Yerel yönetimler devlet personel alımı yapacağını ilan etti. Elbeyli Belediyesi tarafından personel alımı gerçekleştirileceği ilan edildi. Elbeyli Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere en az KPSS 60 puan ile düz memur alımı yapılacak.

Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasında devlet personel alımı yapılacağı ilan edildi. Elbeyli Belediyesi tarafından yayınlanan ilana göre Kamu Personeli Sınavından (KPSS) en az 60 puan ile memur alımı yapacak. Adayların memur alımına başvuruda bulunabilmesi için ortaöğretim lise mezun olması gerekmektedir.

Elbeyli Belediyesi Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamusal haklarından mahrum olmamak,

Herhangi bir suçtan mahkum olmamak,

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmaması,

Görevini devamlı yapmaya engeli olmaması,

İlan edilen kadrolar için şartları taşıyor olmak,

En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru Esnasında Adaylardan İstenilen Belgeler

Belediyenin internet sayfasında (www.elbeyli.bel.tr) bulunan başvuru formu, Nüfus cüzdanı aslı veya fotokopisi, diploma aslı veya e-devlet’den barkotlu şekilde mezuniyet belgesi, yabancı okullar için YÖK’ten denklik belgesi, ÖSYM sitesinden KPSS sonuç belgesi, sürücü belgesi veya fotokopisi, 3 adet biyometrik fotoğraf, görevini devamlı olarak yapmaya engel durumu olmadığına dair beyan, erkek adaylar için e-devlet’den askerliğe ilişkisi olmadığına dair belge istenmektedir.

Elbeyli Belediyesi Memur Alımı Başvuru Şekli ve Tarihleri

Başvurular 25 Şubat 2022 tarihinde başlayıp 1 Mart 2022 tarihinde sona erecektir. Adaylar başvurularını bu tarihler içerisinde tamamlamış olmaları gerekmektedir. Adaylar belgeleri ile mesai saatleri içerisinde Hürriyet Mahallesi Okul caddesi N0.2 Elbeyli –KİLİS adresindeki Elbeyli Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Elektronik ortamda, Belediye iş ilan internet adresine, şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Elbeyli Belediye Başkanlığı, Yazı İşleri Müdürlüğü, Hürriyet mahallesi Okul Caddesi N0. 2 Elbeyli –KİLİS adresine gönderebileceklerdir.

Sınav tarihi ve yerleri Belediyenin internet adresinden ilan edilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.