Devlet Hava Meydanları (DHMİ) 5 Memur Alımı Kılavuzu

Devlet Hava Meydanları (DHMİ) 5 Memur Alımı Kılavuzu

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü 5 memur alımı yapacağını kılavuz yayınlayarak adaylara duyurdu. Başvuruları Ekim ayı içerisinde yapılmaya başlanacak. DHMİ personel alımı başvuru şartları neler? sivil memur alımı detayları kılavuzla sundu.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi 5 Memur Alımı Duyurusu

DHMİ personel alımı başvurusu için kılavuz yayınlandı. Adaylar başvurularını 25 Ekim 2021 tarihinde yapmaya başlayacak. Türkiye genelinden başvuru kabul edecektir. Alım yazılı sınavla sonuçlandırılacaktır.

Sivil Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını 25 Ekim 2021 ile 7 Kasım 2021 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Öğrenim Şartları

2 kişi üniversitelerin hukuk/ siyasal bilgiler/ iktisat/ işletme veya iktisadi ve idari bilimler fakültesinden mezun olması gerekiyor.

1 kişi üniversitelerin elektrik-elektronik/ elektronik ve haberleşme veya elektronik mühendisliği bölümünden mezun olması isteniyor.

2 kişi üniversitelerin inşaat ve makine mühendisliği bölümünden mezun olması gerekmektedir.

Adaylar 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olması isteniyor. 2020 ve 2021 kamu personeli seçme sınavından en az KPSS 80 puan almış olma şartları aranmaktadır.

Askerlikle ilişiği olmayanların başvurusu kabul edilecek.

Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk şartlarında seyahat etmeye elverişli olması ve müfettişlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya özrü bulunmaması isteniyor.

Daha evvel DHMİ Müfettiş Yardımcılığı sınavına katılmamış veya en fazla bir kez katılmış olmak şartı var.

Müfettişlik karakter ve niteliklerini haiz olması gerekiyor.

Müfettiş yardımcısı alımı başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.