Cumhurbaşkanlığı 30 Devlet Memuru Alımı Başvuruları

Cumhurbaşkanlığı 30 Devlet Memuru Alımı Başvuruları

Cumhurbaşkanlığı 30 devlet memuru alımı yapıyor. Hangi unvanlarda alım yapılmaktadır. Kimler bu alımlara başvuru yapabilecek. Başvuru bilgileri ve detaylar haberimizin devamında…

Devlet memuru alımı ilanları yayınlanarak başvuru kabul etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı kamu personeli alımı yapacağını ilan etti.

Yayınlanan ilana göre İletişim Başkanlığı bünyesinde hizmet etmek üzere 30 adet sözleşmeli personelin kamu kurumuna alınacağı belirtildi.

Gereken eğitim şartları

Hukuk, iktisadi ve idari bilimler, siyasal, iktisat, işletme, iletişim, mühendislik, psikoloji antropoloji, sosyolog, sosyal antropoloji, hak bilim ve insan ve toplum bilimleri fakültelerinden mezun olmak.

Başvuru Şartları

35 yaşını doldurmamış olmak.18 yaşını doldurmuş olmak. Erkek adayların askerliğini yapmış olması veya askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir, adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

Başvuru için gereken belgeler

6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf, adayların görevini yapmasına engel olmadığına dair belge, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, sicil kaydı, nüfus cüzdanı ve sağlık raporu isteniyor.

Başvuru Tarihi ve Şekli

Gereken belgeleri taşıyan ve gereken şartlara sahip başvuru yapmaya hak kazanan adaylar başvurularını 9 ağustos 2021 ile 20 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvurular Anadolu Üniversiteleri Web sitesi https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr üzerinden yapılacaktır.

Sınav Tarihi ve Yeri

Sınav 12 Eylül 2021 tarihinde www.iletisim.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Şartları taşımadığı sonradan tespit edilmiş adayların sınavı geçersiz sayılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.