Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 170 Personel Alımı 30 Aralık’ta Başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 170 Personel Alımı 30 Aralık’ta Başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 170 personel alımı yapacağını duyurdu. Adaylar mezun oldukları bölüme göre istihdam ettirilecekler. Bakanlık iş ilanları başvurusu 30 Aralık 2021 tarihinde elektronik olarak başlayacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 170 personel alımı yapacak. Kentsel dönüşüm uygulamalarında çalıştırılmak üzere inşaat mühendisi, harita mühendisliği, makine mühendisliği, Bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, şehir plancısı, avukat ve uzman olmak üzere 170 personel alımı yapılacak.

Personel alım iş ilanları sonucunda işe alımı yapılacak olan adaylar, bakanlık bünyesinde tek bir unvan için başvuru yapacaktır.

Adayların ilgili pozisyonlar ve mezuniyet koşullarına uygun olarak başvurularını yapmaları ve özel şartlara uygun olmaları gerekmektedir.

Diploma derecesi ve yabancı dil bilgisi uygun olan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacaktır. İlgili adaylar genel konularda sınava tabi tutulacaktır.

Başvuru Şartları

Adayların TC vatandaşı olması ve 657 sayılı devlet memurlar kanununa uygun koşullarda çalışabilecek olmaları gerekiyor. Bakanlık tarafından yapılacak olan sözlü sınavda en az 70 puan alma şartı bulunan adayların mesleki tecrübelerine göre alımları yapılacak.

170 personel alımı yapılacak olan ilgili kadrolar için adaylar 13 Aralık’tan 31 Aralık tarihine kadar internet üzerinden başvuru yapacaklar. Adayların mezuniyet bilgileri web üzerinden alınacak olup, bu alanda yer almayan bilgiler ise ek evrak olarak talep edilecektir.

Başvuru Koşulları ve Yeri

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı şartları taşıyan adaylar 30 Aralık tarihinde başlayan başvuruları 7 Ocak 2021 tarihine kadar elektronik ortamda gerçekleştirecekler. Adayların Tapu ve Kadastro, Harita Kadastro, Emlakçılık ve Emlak Yönetimi branşlarından mezun olmaları gerekecek.

https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden yapılacak başvurular sonucunda adaylar sınava çağrılacaklar. Sınavda en az 70 alan adaylar başarılı sayılacaktır. Sınav sonucuna göre uygun bulunan 170 personel sözleşmeli personel olarak işe başlatılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum