Çanakkale Belediyesi Önlisans ve Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alımı

Çanakkale Belediyesi Önlisans ve Lisans Mezunu Zabıta Memuru Alımı

Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü üzerinden yayınlanan son ilana göre Çanakkale Belediyesi önlisans ve lisana mezunu adaylar arasından zabıta memuru alımı yapacağını duyurdu. Adaylarda B sınıfı sürücü ehliyeti aranıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü Çanakkale Belediyesine önlisans ve lisans mezunu zabıta memuru alımı yapacağını yayınladı. Çanakkale Belediyesi personel alımı ilanına göre adaylarda B sınıfı sürücü ehliyeti aranıyor.

Memur Alımı Genel Şartları

2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS 60 puan almış olması gerekiyor.

Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediye tarafından yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Zabıta Alımı 3 kişi; Mahalli idareler, mahalli idareler (zabıta) veya yerel yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak.

Zabıta alımı 3 kişi; Yerel yönetimler, işletme / işletmecilik, iş idaresi, iş idaresi ve iktisat, yönetim ve organizasyon, iktisat, kamu yönetimi, spor bilimleri lisans programlarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak.

Kamu Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvurular 4 Nisan 2022 tarihinden 8 Nisan 2022 tarihi mesai bitimine kadar, İsmetpaşa Mahallesi Demircioğlu Caddesi No:132 17100 ÇANAKKALE Belediye adresindeki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum