Çanakkale Belediyesi KPSS 60 Zabıta ve İtfaiyeci Alımı Başvuruları

Çanakkale Belediyesi KPSS 60 Zabıta ve İtfaiyeci Alımı Başvuruları

Çanakkale belediyesi ilk defa atanmak üzere itfaiye eri alımı ve zabıta memuru alımı yapıyor. Başvuruları 23 Ağustos tarihinde alınmaya başlanacak. Kimler zabıta ve itfaiyeci olabilecek.

İtfaiye eri alımı ve zabıta memuru alımı başvuru duyurusu

Çanakkale Belediyesi ilk defa atanmak üzere KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı ile personel alımı yapıyor.

Başvuru Şartları

İtfaiyeci alımı: Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak ve kamu haklarından mahrum bulunmaması gereklidir. Erkek adayların askerliğini yapmış olması veya askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir. Adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir. Belirtilen kadrolarda aranan genel şartlara sahip olması isteniyor. En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

Zabıta alımı: B sınıfı ehliyete sahip olmak ve 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluştan ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olması gerekiyor. Erkek adayların en az 1.67 olması bayan adayların en az 1.60 boyunda olması gerekmektedir. KPSS P3 ve KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Gereken belgeler

Nüfus cüzdanı ve diploma veya mezuniyet belgesi istenmektedir. Yabancı okul mezunları için denklik belgesi ve KPSS sonuç belgesi gerekiyor. Adayların görevini devamlı yapmasına engel bir durumu bulunmadığına dair belge, son 6 ayda çekilmiş vesikalık fotoğraf ve sürücü belgesi olması gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve Tarihi

23 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak olup 27 Ağustos 2021 tarihinde bitmiş olacaktır. İsmet paşa Mahallesi Demircioğlu Caddesi No:132 17100 Çanakkale adresine şahsen başvuru yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.