Camilere ve Kurslara 2450 Memur ve Personel Alımı Kılavuzu

Camilere ve Kurslara 2450 Memur ve Personel Alımı Kılavuzu

Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla Resmî Gazete üzerinden yayımlanmış olan memura personel alımı kılavuzuna göre camilere ve kurslara 2450 memur ve personel alımı yapılacağı açıklandı. 2022 yılında yapılan KPSS sınavına katılmış olmanız gerekiyor.

Memur ve Personel Alım İlanı

Diyanet İşleri Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere yayımlamış olduğu ilana göre 2450 memur ve personel alımı yapacağını duyurdu. Alımların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu çerçevesinde yapılacağı ve 4 / B sözleşme bünyesinde istihdam edileceği açıklandı. Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım alımı gerçekleşeceği bilgisine ulaşıldı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli şartları sunuldu.

Kamu Memur Alımı Kadro Dağılımı Belli Oldu

KKÖ (Kur’an Kursu Öğreticisi) 100 memur,

İH (İmam Hatip) 2300 memur,

MK (Müezzin Kayyım) 50 memur alımı yapılacaktır.

KPSS Şartı Var

Başkanlık tarafından yayınlanmış olan güncel müracaat kılavuzuna göre adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Kadrolara göre eğitim şartında farklılıklar vardır. 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından lise mezunları için P-122 önlisans mezunları için P-123 ve son olarak lisans mezunları için ise P-124 puan türünde 50 taban puanı almış olmanız gerekmektedir.

Memur Alımı İşe Alım Süreci

KPSS puanı en yüksek olandan başlamak sureti ile ilan edilen kadronun 3 katı kadar aday sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. Sözde sınav ise Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul (Avrupa), İstanbul (Anadolu), İzmir, Kayseri, Konya, Trabzon, Samsun ve Rize merkezli gerçekleşecektir.
Adaylar başvuru sırasında sınava girmek istediği şehri başvuru ekranından tercih etmeleri gerekmektedir. Sınavda başarılı sayılabilmek için en az 70 taban puanını almış olmanız gerekmektedir.

Bakanlık İlanı Başvuru Şekli ve Tarihi

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilanda belirtilen şartları taşıyan adaylar için başvurular 25 Eylül 2023 tarihi itibari ile başlayacaktır. Başvurularınızı 6 Ekim 2023 tarihi de dahil olmak üzere kurumun resmi internet sitesi aracılığı ile çevrim içi sistem üzerinden tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.