Büyükşehir Belediyesi 200 İtfaiye Alımı Başvurularında Geri Sayım

Büyükşehir Belediyesi 200 İtfaiye Alımı Başvurularında Geri Sayım

Büyükşehir Belediyesi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 200 İtfaiye memuru alımı başvuruları başlamıştır. Adaylardan herhangi bir ikamet şartı aranmadığı ilanda belirtildi. Peki itfaiye eri alımı için gerekli şartlar nelerdir? İlana dair detaylar...

Kamu İlan! İtfaiye Eri Alımı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı bir güncel ilanda bulundu. Bir unvanda toplam 200 kişi memur alımı yapacağını duyurdu.

İtfaiye Memuru Alım Şartları ve Eğitim Niteliği Nelerdir?

Kamu haklarına sahip olmak, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olmak, erkek adayların askerlik göreviyle ilgili bir hususlarının bulunmuyor olması, görevini icra ettirmesine engel olabilecek herhangi bir akıl hastalığı ya da bedensel engeli bulunmuyor olmak, daha önceden görev almış olduğu kamu kurum ve kuruluşlarından ahlaki nedenlerden veya disiplinsizlikten çıkarılmamış olmak, ilanda belirtilen sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak,

Sağlık açısından kapalı mekân, yükseklik ve dar alan gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun bulunuyor olmak, en az B veya en az C sınıfı sürücü kimlik kartına sahip olmak,

Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre:

İtfaiye eri kadrolarına başvuruda bulunabilmek için aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda ise 1,60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden daha fazla kısmı ile arasında (-+) 10 kg'dan fazla fark bulunmuyor olmak aranan şartlar arasındadır.

84 kişi İtfaiye Eri P-93 puan türünde en az 55 puan almak üzere İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği ön lisans programlarından birinden mezun olmak ve en az B sınıfı sürücü kimlik kartına sahip olmak gerekmektedir.

100 İtfaiye Eri için P-93 puan türünde en az 55 puan almak üzere İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik ön lisans programlarının birinden diplomaya sahip olmak ve en az C sınıfı sürücü kimlik kartına sahip olmak gerekmektedir.

12 kişi İtfaiye Eri P-93 puan türünde en az 55 puan almak üzere İlk ve Acil Yardım ön lisans programlarından diplomaya sahip olmak ve en az B sınıfı sürücü kimlik kartına sahip olmak gerekmektedir.

4 kişi İtfaiye Eri P-93 puan türünde en az 55 puan almak üzere Su Altı Teknolojisi/ Sualtı Teknolojisi, Sualtı ön lisans programlarından birinden diplomaya sahip olmak ve en az B sınıfı sürücü kimlik kartına sahip olmak gerekmektedir.

Memur Alımı Başvurular Nasıl ve Ne Zaman Gerçekleşecektir?

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak olan memur alım başvuruları 25 Eylül 2023 tarihinde başlayıp 29 Eylül 2023 tarihinde sona erecektir. Başvurular http://www.konya.bel.tr adresine yapılacaktır. Konya iş ilanları olarak sunuldu.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.