Belediye Türkiye geneli başvuru ile 15 devlet memuru alıyor

Belediye Türkiye geneli başvuru ile 15 devlet memuru alıyor

Belediye iş ilanları ile kamuya yeni devlet memurları alımı belediyeler ile yapılıyor. Belediye iş ilanı ile belediye personel alımı ne zaman yapılıyor? Hangi belediye kaç kamu personeli alınacak? Belediye personel alımına kimler başvuracaklar?

Belediyeler tarafından yapılan en son belediye iş alanı ile belediyeye kadrolu devlet memurları alınıyor. Belediyelerde devlet memuru kadroları sözleşmeli açılmıyor. Bakanlık alımlarına göre daha basit bir şekilde personeller alınıyor. Kaçırmayın.

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından yayınlanan ilan ile 15 devlet memuru belediye ye alınacak personeller mezuniyetlerine, niteliklerine göre ve KPSS taban puan şartlarını bünyesinde barındıran kişilerden seçilecek.

Osmangazi Belediyesi 5 memur alımını önlisans Yerel Yönetimler, Mahalli İdareler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler, Muhasebe, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, İşletme Yönetimi, Maliye, Pazarlama, Dış Ticaret, İthalat İhracat, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Emlak ve Emlak Yönetimi, Sekreterlik, Acil Durum ve Afet Yönetimi, İş Sağlığı ve Güveliği, Medya ve İletişim, Adalet bölüm mezunları arasından kadın ve erkek KPSS P93 puanı en az 60 olan kişiler arasından,

Lise mezunu kadrolu 5 Zabıta memuru alımında adayların kadın ve erkek KPSS P94 puan türünden en az 60 puanı olması gerekmekte,

Önlisans Yerel Yönetimler, Mahalli İdareler, Mahalli İdareler Zabıta, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler, Muhasebe, Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, İşletme Yönetimi, Maliye, Pazarlama, Dış Ticaret, İthalat İhracat, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Emlak ve Emlak Yönetimi, Acil Durum ve Afet Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Adalet bölüm mezunu 5 itfaiye eri alımında adayların kadın ve erkek KPSS P93 puanı en az 60 olması şartı bulunmaktadır.

Adaylar sadece bir grup için başvuru yapabilecekler

Adaylar yukarıdaki personel alım gruplarından sadece birine başvuru yapabilecekler,

Erkek adaylar için sadece askerlik ilgisi olmayan, askerliğini yapmış, erteletmiş, yedek sınıfına geçirilmiş olması,

Mesleğini sürekli yapmasına engel olacak akıl hastalığı ya da beden engeli bulunmaması,

Erkek adayların asgari 167 santim, kadın adayların ise 160 santim boylarının olması gerekmektedir.

Başvuru yapan adaylar yazılı ve mülakata tabi olacaklar

Yukarıdaki şartları taşıyan kamu personeli adaylarının 07 Haziran 2021 tarihi ile 14 Haziran 2021 tarihleri arasında Ulubatlı Hasan Bulvarı 10 numaralı binaya kurulacak başvuru noktasına başvuru işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.