Belediye mühendis, memur, itfaiye eri ve zabıta memuru ilanı

Belediye mühendis, memur, itfaiye eri ve zabıta memuru ilanı

4 farklı kadroda toplam 7 kontenjanlık memur alımı yapılacağına dair Belediye Başkanlığı ilan yayınlandı. İstenen belgeler ve aranan şartlar nelerdir? Mühendis, itfaiye eri, zabıta memuru ve memur alımı özel şartları neler?

Kamu Memur, Mühendis, İtfaiyeci ve Zabıta Alımı İlanı

Kamu iş ilanları içerisinde Yalova ili Termal Belediye Başkanlığı tarafından ilan edilen kadrolara KPSS en az 65 ve en az 60 puanla başvuru yapılabilecek. Belediye tarafından alınacak 1 kadro mühendis ilanı için adayların en az 65 puanda olması, Jeoloji mühendisliği bölümünden mezun olması ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olan tüm erkek adaylar başvurabilecekler.

muhendis-alimi.jpg

1 kadro memur alımı için adayların Muhasebe, İşletme veya Muhasebe ve Vergi uygulamaları bölümlerinin birinden mezun olması, KPSS puanı en az 65 olması ve son olarak B sınıfı sürücü belgesine sahip olan tüm erkek adaylar başvurabilecekler.

2 kadro zabıta memurluğu için adayların herhangi bir önlisans bölümünden mezun olması, KPSS puanı en az 60 olması ve son olarak en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olan tüm erkek adaylar başvurabilecekler.

3 kadro itfaiye eri için adayların herhangi bir önlisans bölümünden mezun olması, KPSS puanı en az 60 olması ve son olarak en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olan tüm erkek adaylar başvurabilecekler.

Adaylarda aranan genel şartlar ise; adayın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, yüz kızartıcı suçlardan bir yıl ve üzerinde ceza almamış olması, askerlikle ilişiğinin bulunmaması, görevini yapmasına engel bir durumunun olmaması şartları aranmaktadır.

Başvuru süreci nasıl işleyecek?

Zabıta memuru alımlarında erkek adayların en az 167 cm boyunda olması gereklidir. Ayrıca belediye tarafından yapılacak olan boy-kilo endeksinde 10 kilogramdan fazla veya eksik ağırlığının bulunmaması gerekmektedir. Yine zabıta memuru ve itfaiye eri ilanı için sınav tarihinde adayların 30 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Adayların 19 Nisan 2021 tarihi ile 23 Nisan 2021 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını yapmalıdır. Termal Belediye Başkanlığından şahsen alınacak olan başvuru formu ya da belediyenin resmi internet sitesi üzerinden alınacak olan başvuru formunun doldurulması gereklidir. Bu formun yanı sıra adayların sürücü belgesi aslı ve fotokopisi, diploma aslı ve fotokopisi, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, son altı ay içerisinde çekilen 4 adet biyometrik fotoğraf, askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan, KPSS çıktısı ve görevini devamlı yapmasına engel olmadığına dair beyanı bulundurmaları gerekir.

Başvuru formu ve bu belgelerle adaylar başvurularını belediyeye şahsen, e-posta veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yaparak müracaatlarını tamamlayacaklardır. İtfaiye erliğine başvuran adayların mutlaka belediyeye şahsen başvurmaları gereklidir. Çünkü boy-kilo endeksi burada yapılacaktır.

Başvurular nasıl yapılacak

Başvuruları 19 Nisan 2021 ile 23 Nisan 2021 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacaktır. Sınava girmeye hak kazanan kişilere ilişkin liste belediyenin resmi internet sitesinden duyurulacak olduğundan, adayların duyuruları takip etmeleri gerekmektedir. Belediye tarafından sınava giriş belgesi adayların bildirmiş olduğu adreslerine gönderilecektir. Sözlü sınav ise belediye tarafından 03 Mayıs 2021 günü saat 09.30 da Termal Belediyesinde yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.