Belediye KPSS 55 Memur ve İtfaiye Eri Alım Başvuru Şartları

Belediye KPSS 55 Memur ve İtfaiye Eri Alım Başvuru Şartları

Belediye 55 KPSS puanı ile itfaiye eri ve memur alımı yapıyor. Kamuda memur olarak görev yapmak isteyenler için iş fırsatı İŞKUR üzerinden yayınlandı. Belediye 2 adet memur alımı detayları haberimizde yer almaktadır…

Belediye 55 KPSS Puanı İle İtfaiye Eri Alımı ve Memur Alımı Duyurusu
Türkiye genelinden bu ilana başvuru alınacaktır. Sivas İli Akıncılar Belediyesi Başkanlığının yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde çalışmak üzere ilk defa atanmak üzere 2 farklı nitelikte kamu personelinin alımı yapılacağı konusunda ilan yayınlandı.

Paylaşılan ilana göre alımı yapılacak unvan olarak 2 farklı unvanda alımların yapılacağı bu unvanların ise 1 Mühendis ve 1 adet İtfaiye eri olmak üzere 2 farklı nitelikte toplam 2 adet kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi.

KPSS Şartı Var Mı?

Müracaatta bulunacak adaylar için kurum tarafından yapılan açıklamaya göre başvuruda KPSS şartının arandığı belirtildi. Başvuru yapacak adaylar için alımlar 2 kişilik olacağı ve bu iki unvan için de KPSS şartının arandığı ve bu KPSS puan şartının P3 Puan grubu türünden 55 puan şartı ve üstü puanlar arandığı belirtildi.

Başvuru Genel Şartları

Başvuru yapacak adaylarda Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olma şartı aranmaktadır. Adayların kamusal haklarından mahrum olmama şartı talep edilmektedir. Ceza kanununun 53. Maddesinde yer alan suçlardan yargılanmama şartı aranmaktadır.  Başvuruda bulunacaklar arasında yer alan erkek adaylar için askerlik ile hiçbir alakasının bulunmaması şartı aranmaktadır.

Öğrenim Şartları

Mühendis: Fakültelerin İnşaat mühendisliği ve bu unvanın gerektirdiği diğer bölümlerden Lisans mezunu olma şartı ile ve Kamu personeli seçme sınavından 55 puan almış olma şartı arandığı belirtildi.

İtfaiye Eri: Başvuru yapacaklar için fakültelerin Kamu yönetimi veya siyasal bilimi, kamu yönetimi bölümlerinden lisans mezunu olma şartı ile ve KPSS P3 puan gurubu türünden 55 puan almış olma şartı aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.