Belediye İlanları! 100 Kişi İtfaiye Eri Olarak İş Başı Yapacak

Belediye İlanları! 100 Kişi İtfaiye Eri Olarak İş Başı Yapacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kadrosuna 100 itfaiye eri dahil edeceği bilgisini kamuoyu ile paylaştı. İlgili haber Resmi Gazete de yer alarak resmiyete kavuştu. İşkur üzerinden de ‘İlk Defa Atanmak Üzere İtfaiye Eri Alım İlanı’ paylaşıldı.

Genel İdari Hizmetler kadrosuna ait İtfaiye eri kadrosunda bulunan boş kadroların doldurulması amacıyla 100 itfaiye eri ilk defa atanmak üzere memur hayatına merhaba diyecek. Büyükşehir Belediyesi kadrosunda itfaiye eri olarak çalışmak isteyen vatandaşlar, şartların sağlanması koşuluyla adaylık için başvuruda bulunabilecek. 5 gün sürecek olan başvuru sürecinin ne zaman başlayacağı vatandaşlar arasında merak konusu oldu. İşte cevabı!

Başvuracak Adaylardan İstenen Genel ve Özel Şartlar

İstenen genel şartlar şu şekilde özetlenebilir. Devlet personeli olmak için ‘Devlet Memurları Kanunu’ kapsamında bulunan şartların sağlanması şeklinde konuyu toparlayabilmek mümkündür. Her kamu kuruşunun talep ettiği (etmek ile yükümlü olduğu) değişmez maddeleri içermektedir.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylardan istenen özel şartlar ise şu şekilde listelenmiştir.

2022 yılındaki KPSS sınavına katılım sağlamış olmak ve ayrıca bu sınavın sonucunda P93 puan türünden olmak üzere en az 60 puan alma başarısını göstermiş olmak.

14.04 2023 (sınav günü) dikkate alındığında belirtilen günde 31 yaşından gün almamış olmak.

Erkeklerin en az 1 metre 67 santim, kadınların ise en az 1 metre 60 santim boya sahip olması gerekmektedir.

Kilo konusunda da başvuracak adaylara sınırlama getirilmiştir. Boy uzunluğunun metre cinsinden olan kısmı atılarak santim cinsinin ele alınmasıyla elde edilen sayı baz alınacaktır. Bu sayının 10 kilodan fazla kiloya sahip olanlar ile 10 kilodan daha az kiloya sahip olanlar bu ilana başvuruda bulunamayacaklardır.
Araç ehliyetine sahip olunmalıdır. (En az ‘B’ seviyesi.)

İtfaiye Eri Alımı Güncel Duyurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan ilanda, başvuruların 27 Mart 2023 ile 31 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleşeceği bildirilmektedir. Başvuru sırasında mesai saatlerinin baz alınacağı ve mesai saatleri dışında başvuru yapmanın mümkün olmayacağı da bildirimlere eklenmiştir.
Sağlık personeli kontrolünde adayların boy ve kilo ölçümlerinin yapılacak olması sebebiyle başvurular bizzat Belediye’ye müracaat şeklinde olacaktır. Harici yollar ile gönderilen başvurular dikkate alınmayacaktır. Bu kapsamda ihtiyaç duyulacak başvuru adresi şu şekildedir. ‘Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı – Ata Eğitim Merkezi; Halkkent Mahallesi, Aşık Veysel Bulvarı, No: 3, Toroslar Mersin’dir.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.