Belediye Başkanlığı KPSS 55 Puanla 81 Şehirden Kamu Personeli Alacak

Belediye Başkanlığı KPSS 55 Puanla 81 Şehirden Kamu Personeli Alacak

Ahmetpaşa Belediye Başkanlığı bünyesinde güncel kamu personeli alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanmış olan ilana göre ikamet şartının aranmadığı ve 81 ilden başvuruların kabul edileceği açıklandı. KPSS 50 taban puan memur alımı yapılacağı belirtildi.

Belediye İş İlanları Açıklaması

Ahmetpaşa Belediye Başkanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere bilgisayar işletmeni kadrosunda dokuzuncu derecede GİH hizmet sınıfında bir kamu personel alımı yapacağını açıkladı. Kadın ve erkek adaylardan kabul edilecek olan alım ilanı için başvuru tarihleri ve başvuruların nasıl yapılacağına dair gerekli olan detayları kamupersonelialim.com editör ekibi olarak haberimizde size sunduk.

Belediye Personeli Alımı Başvuru Koşulları Nedir?

Belediye Başkanlığı tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilan kılavuzu incelendiğinde, adayların lisans ayında eğitim veren kurumların iktisat işletmesi veya kamu yönetimi bölümlerinden birinden ilanın yayım tarihi itibari ile diplomasına sahip olması gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı olmak kaydıyla bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olan veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair belgesi sunan adayların başvuruları değerlendirilme aşamasında alınacaktır.

Aktif olarak araç kullanabiliyor olmanız da bir sınıfı sürücü belgesine sahip olmanız istenmektedir.
Daha önce çalıştığınız kamu kurum veya kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle işten ayrılmamış olmanız gerekmektedir.

2022 yılında ÖSYM tarafından uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavında P - 3 puan türünde minimum 55 taban puanı almış olmanız gerekmektedir.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Afyonkarahisar iş ilanları kategorisine belediye Başkanlığı tarafından yapılacak olan alım ilanı için başvurular 27 Aralık 2023 tarihi itibari ile kabul edilmeye başlanacaktır.

Adaylar başvurularını 29 Aralık 2023 tarihi de dahil olmak üzere tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Başvurular mesai saatleri içerisinde kurumun adresine şahsen yapılması gerekmektedir. Online veya posta yolu ile yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Memur Alımı Başvuru adresi: Ahmetpaşa Belediye Başkanlığı, Yazı İşleri Müdürlüğü, Ahmetpaşa Kasabası, Yukarı Mahalle, Cumhuriyet Caddesi, No:4 Belediye Hizmet Binası, Sinanpaşa/Afyonkarahisar

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.