Bakanlık 46 Üst Yaş Sınırıyla 4 Kamu Personeli Alımı (En Az Lise)

Bakanlık 46 Üst Yaş Sınırıyla 4 Kamu Personeli Alımı (En Az Lise)

Güncel olarak yayımlanan iş ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Bakanlık bünyesinde ve bağlı birimlerinden görevlendirilmek üzere 46 üst yaş sınırıyla 4 Kamu Personeli alımı yapacak. Başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olması gerekiyor.

T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından 3 farklı büyükelçilik ve başkonsolosluk bünyesinde görevlendirilmek üzere Kamu Personeli alımı yapılacak. Yayımlanmış ilana göre 46 üst yaş sınırıyla en az lise mezunu olan adaylar arasından T.C. Vaşington Büyükelçiliği, Lahey Büyükelçiliği ve Berlin Başkonsolosluğu bünyesinde istihdam edilmek üzere Türk Uyruklu 4 Sözleşmeli Sekreter alımı yapılacak. Yayımlanmış olan ilanların başvuruları başladı!

bakanlik-personel-alimi.jpg

İş İlanları Kamu Personeli Alımı İçin Aranan Nitelikler

Bakanlık tarafından yayımlanmış olan iş ilanına müracaat edecek olan adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve kamu haklarından yoksun bulunmaması gerekiyor.

Adayların sınav tarihi itibariyle en fazla 46 yaşında olmaları gerekiyor.

En az lise (ortaöğretim ve dengi) veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca kabul edilmiş yabancı okullardan mezun olmak.

Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı bir sebepten dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmuyor olmak.

Erkek adayların askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekiyor.

Her türlü iklim koşulunda görev yapmaya engel teşkil edebilecek rahatsızlığı olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek.

Çok iyi derecede Hollandaca, İngilizce, Almanca ve Türkçe biliyor olmak. Diller başvuru yapılacak kuruma göre değişiklik gösteriyor.

Bilgisayar kullanabiliyor olmak.

Başvuru İçin Talep Edilen Belgeler Neler?

Eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulmuş Özgeçmiş (CV).

T.C. Pasaportuna sahip adayların pasaport örneği işe işlem görmüş sayfalarını Kariyer Kapısı platformuna tek bir belge halinde yüklemeleri gerekiyor.

T.C. Kimlik Kartı aslı veya onaylı sureti.

En son mezun olunmuş okuldan temin edilen diplomanın aslı veya onaylı fotokopisi.

Erkek adayların için Askerlik Durum belgesi.

Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.

İş İlanları Başvuru Süreçleri ve Tarihleri

T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan Sözleşmeli Sekreter alımı ilanı için başvurular T.C. Vaşington Büyükelçiliği için 8-21 Kasım, Lahey Büyükelçiliği için 8-24 Kasım ve Berlin Başkonsolosluğu için 9-27 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılabilecek.

Yayımlanan ilanlara müracaatlar e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım sayfası kullanılarak veya Kariyer Kapısı resmi web sitesi üzerinden yapılabilecek. Elektronik ortamda yapılan müracaatların yanı sıra tüm başvuru belgelerinin asılları veya onaylı suretleri ile birlikte en geç 25 Kasım, 1 Aralık veya 7 Aralık tarihlerinde mesai saatleri içerisinde başvuru yapılacak kurumun adresine şahsen veya posta gönderimi yoluyla teslim edilmesi gerekiyor.

Yayımlanan güncel ilanlara Google da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak ulaşabilirsiniz.

Twitter: Kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE Telefonları cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonları cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonları cep uygulaması için tıklayın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.