BAİB 36.597 TL Maaşla Kamu Memur Alımı Başvuru Ekranı

BAİB 36.597 TL Maaşla Kamu Memur Alımı Başvuru Ekranı

Batı Akdeniz İhracatçı Birlikleri (BAİB), güncel bir ilanda bulundu. Kamu kurumunun yapmış olduğu açıklamaya göre memur alımı yapılacaktır. Ortalama 36.597 TL ödemesi ile yapılacak olan bu alım ilanına göre başvuruları başlamıştır.

Kamu Memur Alımı İş İlanları

Batı Akdeniz İhracatçı Birlikleri (BAİB), kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 2 memur alımı yapacağını açıkladı. Kurum tarafından yapılacak olan sözlü sınav sonucuna göre alım gerçekleşeceği açıklandı. ÖSYM tarafından yapılmış 2022 veya 2023 yıllarında Kamu Personeli Seçme Sınavlarından birine katılmış olmanız ve B grubu P - 3 puan türünde puana sahip olmanız gerekmektedir. Taban puanın 70 olduğu açıklanmıştır. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak gerekli şartları size sunduk.

Devlet Personel Alımı Başvuru Kriterleri Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan kişilerden yapılacak olan alım için, herhangi bir Sosyal Güvenlik, Kurum veya Kuruluşlarından emekli olmayan veya emekliliğe hak kazanmamış olan kişilerden alım gerçekleşecek.

Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmanız ve görevinizi devamlı yapmanıza engel olabilecek herhangi bir özrünün bulunmuyor olması istenmektedir.

İlanın yayın tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmanız istenmektedir. Ayrıca 19 yaşından gün almış olmanız gerekmektedir.

Adayların işletme, iktisat, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, uluslararası ticaret veya siyaset bilimi bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmuş olması gerekmektedir.

Erkek adayların askerlik durumu itibariyle askerlik görevlerini yerine getirmiş olması, tecil durumunda bulunması veya muaf olmuş olması gerekmektedir.

Sabıka kaydı bulunmayan ve medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olan kişilerden yapılacak olan alım için kurum tarafından gerçekleştirilecek olan arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamında da olumlu sonuçlanmanız beklenmektedir.

Düz Memur Alımı Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Kamu kurumu tarafından yayımlanmış olan ilana müracaatlar başlamıştır. Başvurularınızı en geç 27 Eylül 2023 tarihi de dahil olmak üzere Genel Sekreterliğin evrak kayıt birimine şahsen veya posta yoluyla tamamlamış olmanız gerekmektedir. Kamu personel alım geç yapılacak olan başvurular değerlendirilmeye tabi tutulmayacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.