B Ehliyetli Zabıta Memuru Alımı (Kamu Türkiye Geneli Başvuruları)

B Ehliyetli Zabıta Memuru Alımı (Kamu Türkiye Geneli Başvuruları)

Kamu kurumuna B ehliyeti ile zabıta memuru alımı ilanı kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan ilana göre Türkiye genelinden başvuru kabul edilecek. Kimler zabıta memuru olabilir. Zabıta alımı başvuru şartları neler.

Kamu B ehliyetli zabıta memuru alımı yapacağını duyurdu. Türkiye genelinden başvuruları alınacak ilana kimlerin başvuru yapabileceği kılavuz şeklinde sunuldu. İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanlığı bu alımı gerçekleştirecek. Başvuru kılavuzunu inceleyerek işlem yapınız.

Başvuruları nasıl yapılacak?

Adaylar başvurularını 11 Ekim 2021 ile 15 Ekim 2021 tarihleri arasında şahsen yapılması istenmektedir. Başvuru yapacak kişilere boy ve kilo ölçümü yapılacaktır. Adaylar başvurularını Büyükşehir Mahallesi Enver Adakan Caddesi No:2 Beylikdüzü-İSTANBUL adresindeki Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne yapmaları istenmiştir.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Kamu personeli sınavından en az KPSS 75 puanı bulunuyor olması gerekmektedir. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum