B-A2 ehliyetli 50 kamu personeli alımı (İBB Nisan başvurusu)

B-A2 ehliyetli 50 kamu personeli alımı (İBB Nisan başvurusu)

Kamuda çalışmak isteyen adaylar yeni ilanlar yayınlanmaya devam ediliyor. B-A2 ehliyetli 50 zabıta memuru alımı ilanı başvuruları alınmaya başlanacak. İBB alımına adaylar başvurularını hangi şartlarda ve ne zaman yapılacağı detayları haberimizde…

Kamuda B-A2 ehliyetli 50 zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. Yayınlanan ilana göre İBB Şişli tarafından alıma başvurular 19 Nisan 2021 tarihinde başlayacak. Adaylar başvurularını hangi şartlarda ve nasıl yapacağı şöyle;

bb-bina-logo-kapak.jpg

Genel ve Özel şartlar:

İstanbul ili Şişli Belediyesi Başkanlığı tarafından 50 Zabıt Memuru alım ilanı için adaylardan; sınav tarihinde 30 yaşını doldurmamış olması, herhangi bir lisans fakülteden mezun olan, KPSS P3 puan türünden en az 70 puan olan, en az B sınıfı veya A2 sınıfı ehliyete sahip olan ve son olarak erkek adayların en az 1.67 cm, kadın adayların en az 1.60 boyunda olması ve boy-kilo endeksine göre 10 kilogramdan fazla veya eksik (+-) farkı bulunmayan erkek ve kadın adayların tamamı başvurabilecek.

bb-kapak-tabela-logo.jpg

Adaylardan istenen genel şartlar ise unvanın memur olması nedeniyle; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, askerliğini yapmış olması, herhangi bir suçtan dolayı 1 yıl ve üzerinde ceza almamış olması nitelikleri aranmaktadır. Bu ilan için Türkiye genelinden başvuru kabul edilecektir.

İstenen belgeler ve başvuru:

Yukarıda belirtilen özel ve genel şartları taşıyan bay, bayan tüm adaylar Belediyenin internet adresinden indirilecek olan başvuru formunun doldurulması, başvuru formunun yanına ise nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, askerlik belgesi, görevini yapmasına engelinin bulunmadığına dair beyan, sürücü belgesi aslı ve fotokopisi, biri başvuru formuna yapıştırılmak üzere 3 adet fotoğraf ile birlikte Şişli Belediyesine şahsen başvurabileceği ilanda belirtilmiştir.

Sözlü mülakata boş kadro sayısının 5 katı çağrılacağı ve sınava girmeye hak kazanan bay bayan adaylara ilişkin listenin Şişli Belediyesi internet sitesinden ilan edileceği yine ilanda belirtilmiştir. Mülakata katılmaya hak kazanan adaylara bildirilen adreslerine sınav giriş belgesi gönderilecek olup adaylar 25 Mayıs 2021 tarihinde mülakata tabi tutulacaklardır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.