Ankara Üniversitesi 119 kamu personeli alımı yapılıyor

Ankara Üniversitesi 119 kamu personeli alımı yapılıyor

Yayımı yapılan son dakika kamu personeli alım ilanı ile Ankara Üniversitesi bünyesine 119 yeni personeller alınacak. Üniversite personel alımına kimler başvurabilecek? Ankara iş ilanı başvuruları ne zaman yapılacak? Haberimizde.

Üniversiteler tarafından yapılan son ilanlarla kamu personeli alım ilanları gelmeye devam ediyor. Yayınlanan en son üniversite kamu iş ilanı ile Ankara Üniversitesi bünyesine 119 sözleşmeli kamu personelleri alınacak.

Ankara Üniversitesi personel alımında unvan kadro ve sayılar

Lisans mezunu 90 Hemşire, lisans mezun 2 biyolog, 1 Çocuk Gelişimcisi, lise mezunu 2 laborant, lisans mezun 2 sağlık idarecisi, önlisans mezun 2 laboratuvar teknikeri, önlisans mezun 3 Tıbbi Sekreter, 1 diyetisyen, 1 eczacı, 1 fizyoterapist, 1 psikolog,  önlisans mezun 9 Görüntüleme Teknikeri, önlisans mezunu 3 Laboratuvar Teknikeri, 1 Dil ve Konuşma Terapisti toplam 119 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacak.

Üniversite hastanesine alınacak personeller KPSS puanı ile seçilecek

Üniversite hastanesinde çalıştırılacak yeni 119 kamu personeli alımında adayların seçiminde esas kriter KPSS puanı olup her adayın mezuniyetine göre puan sahibi olması gerekmektedir. Adaylar başvuruları alındıktan sonra KPSS puan sıralamasına göre listelere alınacaklar.

Ünvanların tamamında yaş şartı olup ilan 03 Mayıs 2021 tarihi itibariyle adayların 30 yaşından gün almamış olması şartı bulunmaktadır. 

Adayların başvurularında 2020 KPSS puanı esas alınacak ve lise mezunları için P94 puanı, önlisans mezunları için P93, lisans mezunları için ise P3 puanları dikkate alınacak. Başvuracak adaylar için başvuru kılavuzunu ektedir.

Ankara Üniversitesi sadece online başvuru alacak

Ankara Üniversitesi bünyesindeki bu kamu personeli alımına başvurular 03 Mayıs 2021 tarihinde başlayıp 17 Mayıs 2021 tarihinde son bulacak ve başvurular sadece online olarak yapılacak. Diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

Üniversite hastanesi personel alımı ilanı için gerekli bütün ilanlar personeldb.ankara.edu.tr adresinden yayınlanacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.