Ankara Büyükşehir Belediyesi 100 İtfaiye Eri ve 120 Zabıta Memuru Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi 100 İtfaiye Eri ve 120 Zabıta Memuru Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kamu ilan resmi internet sitesi üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre 100 itfaiye eri ve 120 zabıta memuru olmak üzere 220 belediye personeli alımı yapılacaktır. Şartlar haberimizde verilmiştir.

Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 2 farklı kadro da memur alımı yapacağını açıkladı. 2022 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmanız gerekmektedir. Önlisans ve lisans mezunlarından yapılacak olan alımlar için önlisans mezunlarının P – 93, lisans mezunlarının ise P – 3 puan türünde istenilen taban puana sahip olması gerekmektedir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilana ilişkin detayları haberimizde verilmiştir.

Belediye Memuru Alımı Başvuru Kriterleri Nedir?

Zabıta alımı: Lisans düzeyinde Hukuk, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisat veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden birinden mezun olmuş olmanız gerekmektedir. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından onaylı olmak şartı ile B sınıfı sürücü belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Zabıta Yönetmeliği gereğince erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması gerekmektedir.

İtfaiye eri alımı: Meslek Yüksek Okullarından önlisans düzeyinde İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik bölümlerden birinden mezun olmuş olmanız gerekmektedir. C sınıfı sürücü ehliyet istenmektedir.

İşe alımlar kurum tarafından yapılacak olan sınav ile yapılacaktır. Sınav tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı istenmektedir.

Kamu haklarınızdan yoksun bırakılmamış olmanız gerekmektedir.

Arşiv ve güvenlik soruşturması kapsamın da olumlu sonuçlanmanız istenmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumları tarafından emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığından faydalanmıyor olmanız gerekmektedir.

Belediye İşçi Alımı İlanına Başvurular Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Başvurularınızı 16 Eküm 2023 ve 27 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Cumhuriyet Caddesi 19 Mayıs Kompleks içerisinde bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı Altındağ-ANKARA adresine şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Ankara iş ilanları olarak sunulmuştur.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.