ALKÜ 45 Kamu Personeli Alımı KPSS 60 Puanla Yapılacak

ALKÜ 45 Kamu Personeli Alımı KPSS 60 Puanla Yapılacak

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), 21 Eylül 2023 tarihli Resmî Gazete üzerinden yayımlamış olduğu ilana göre 45 kamu personeli alımı ilanına dair şartlar da bazı düzenlemeler yapıldı. KPSS 60 taban puanla yapılacak olan alım detayları...

Üniversite İş İlanları

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), kendi bünyesinde istidah etmek üzere 45 kamu personeli alımı yapacağını belirtti. Lise, önlisans ve lisans mezunlarından yapılacak olan bu alımlar için, atama işlemleri farklı kadro ve pozisyonlarda gerçekleşecektir. Mülakat şartı olmadan işe alımlar yapılacağı için, işe alınacak olan personeller KPSS B grubu puan sıralamasına göre belirlenecektir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak gerekli şartları size sunduk.

Alım Yapılacak Unvan, Kadro ve Öğrenim Şartı

Lise Mezunu: 13 Temizlik Personeli, 1 Diğer Sağlık Personeli ile 2 Basit Bakım ve Onarım personeli alımı

Önlisans Mezunu: 3 Sağlık Teknikeri, 3 Tekniker ve 1 Teknisyen alımı,

Lisans Mezunu: 1 Mühendis ve 1 Mimar alımı yapılacaktır.

Personel Alımı Düzeltme İlanı Duyurusu

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı: bölüm şartı aranmaksızın önlisans mezunlarından yapılacak olan alım için 2 kadro ayrılmıştır. Adayların geçerlilik süresi devam eden özel güvenlik görevlisi kartına sahip olması gerekmektedir. Silahlı veya silahsız kabul edilecektir. Son başvuru tarihi itibariyle de 35 yaşından gün almamış olmanız gerekmektedir.

Basit Bakım ve Onarım Personeli Alımı: 2 destek personeli kadrosun da basit bakım ve onarım personeli alımı ilanına lise veya dengi okullardan mezun olmuş olan adaylardan alım yapılacaktır. Vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlamanız beklenmektedir.

KPSS Şartı Var

2022 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavına kayılmış olmanız ve lise mezunlarının P – 94, önlisans mezunlarının P – 93 ve lisans mezunlarının ise P – 3 puan türünde 60 taban puan almış olması gerekmektedir.

Kamu Personel Alımı İlanı Başvuru Şekli

Antalya iş ilanları kategorisinde yayımlanmış olan ilana başvurular 2 Ekim 2023 tarihinde son bulacaktır. Adaylar başvurularını Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Personel Daire Başkanlığı, Kestel Mahallesi Üniversite Caddesi No: 80 Alanya/ANTALYA adresine şahsen yapmaları gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.