Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda Saha Memuru Avukat Olunur

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda Saha Memuru Avukat Olunur

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı olarak adlandırılan AFAD da nasıl saha memuru ve avukat olunur? Yalnızca kendi bürolarında çalışma koşulu bulunmayan avukatlar kamu kurumlarında da çalışma fırsatı elde ediyor.

Devlet 2023 yılında kamu kurumlarında saha memuru ve avukat istihdamı gerçekleştiriyor. Devletin avukat ihtiyacını gidermek için başlatılan istihdam uygulamaları içine Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı da dahil ediliyor. İşte kurum bünyesinde istihdam edilecek olan avukatlar için aranan tüm koşullar ve başvuru süreciyle ilgili detaylar…

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Personel Alımı

Başbakanlık bünyesinde faaliyet gösteren AFAD personel alımı olarak birçok ilan yayınlıyor. Afet öncesi hazırlık, zararları azaltma ve afet sırasında yapılacak olan iyileştirme çalışmalarının gerçekleştirildiği yönetim sistemi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nca yapılıyor. Başkanlığın bütün hukuki sorumluluklarını üstlenecek olan avukatlar kurumun merkez bünyesi olan Ankara’da istihdam edilecektir.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda Avukat Olma Koşulları Nelerdir?

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bünyesinde avukat kadrosunda çalışmak isteyen kişilerde birtakım koşullar aranıyor. AFAD sözleşmeli avukat alımı için aranan koşullar şöyle sıralanıyor:

T.C. vatandaşı olmak.

Kamu haklarından yoksun olmamak.

18 yaşını bitirmiş olmak.

Türk Ceza Kanunu’nda belirtilen suçlardan kasten, 1 yıl ve daha fazla hapis cezası almamış olmak.

Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.

Görevini daimî olarak yerine getirmesine engel akıl veya fiziki bir hastalığa sahip olmamak.

Hangi Bölümlerden Mezun Olunması Gerekiyor?

AFAD da avukat olarak istihdam edebilmek için genel koşulların yanı sıra kurum tarafından belirtilen özel koşulları da yerine getirmek gerekiyor. Özel koşullar arasında yer alan öğrenim koşulu için hukuk bölümünden mezun olma şartı aranıyor.

Günümüzde hukuk bölümü mezunlarının yakından merak ettiği konulardan biri olarak devlette avukat olmak için ne yapmak gerekir? 4 yıllık eğitim veren hukuk fakültelerinden mezun olan adaylar KPSS’den minimum puan koşulunu sağlamaları gerekiyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Avukat Alımı Sınavı İçin İstenen Belgeler

Devlette avukat olmak isteyen güncel olarak yayınlanan AFAD KPSS siz personel alımı ilanlarını takip ederek başvuru tarihini öğrenebilirsiniz. Kurumun belirlediği süreler içinde ÖSYM üzerinden ilana başvuru yapanlar arasında KPSS sınav sıralamasına giren adaylar kurum içerisinde avukat olarak çalışma fırsatı elde ediyor.

Saha memuru olma koşulları ilan ile ilk defa belirlenecek. Anlık memur alımı ilanlarına ulaşmak için cep uygulamamızı indirin.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.