Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Memur Alımı Nasıl Yapar

Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Memur Alımı Nasıl Yapar

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı memuru nasıl olunur hakkında merak edilen başvuru koşulları ve maaşlar hakkında tüm bilgileri yazımızda paylaştık. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı memur alımı nasıl yapar?

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Memur Alımı Nasıl Yapıyor?

AFAD Başvuru Koşulları

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı personeli ne iş yapar sorusunun cevabı olarak öncelikle ülke genelinde doğal afet veya başka nedenlerden dolayı meydana gelen acil durumlara müdahale etmek olarak söyleyebiliriz.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nda çalışmak istiyorsanız öncelikle sizden beklenen koşulları karşılıyor olmanız gerekmektedir. Öncelikle kuruma başvuru yapacak adaylardan istenen bazı genel koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar şu şekildedir; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 35 yaşından küçük olmak, kamu haklarına sahip olmasını engelleyecek bir durumun bulunmaması ve erkek adaylar için askerlikle ilgili bir engelin bulunmaması şeklindedir.

Ayrıca adayların işini engelleyecek bir mental bozukluğunun olmaması beklenmektedir. Adayların ilgili eğitim düzeyine göre girdikleri KPSS sınavından 60 ve üzerinde bir puan almış olması gerekmektedir.

Herhangi bir kurumda 4/B sözleşmesi ile çalışmıyor olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce bulunduğunuz kurumda 4/B personel sözleşmesi ile bir işte tam zamanlı olarak çalıştıysanız ve sözleşmeniz feshedildiyse feshin üzerinden bir yıllık bekleme süresi sonrasında başvuru yapabilirsiniz.

Daha önce kanunda belirtilen sebeplerden dolayı hapishanede yatmamış olmak. Böyle bir durumda Türk Ceza Kanunu’nda belirtilen süreler geçmiş olsa dahi başvuru koşulunu karşılamıyor sayılırsınız.

Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Personel Maaşları

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı personel maaşları en düşük memur maaşı olan 6429 ₺’dir. Kıdeme göre bu miktarda değişmeler olacaktır.

Anlık olarak tüm memur alımları için cep uygulamamızı indirin

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.