Adalet Bakanlığı Noter Alımı İlanı Ağustos

Adalet Bakanlığı Noter Alımı İlanı Ağustos

Adalet Bakanlığı tarafından noter alımları devam ediyor. Son ilana göre atama yöntemi ile noter alımı yapılacağı ilan edildi. Başvuru yapacaklar için izlenecek yol duyuruldu. İşte noter olma detayları şöyle sunuldu.

Adalet Bakanlığı noter alımı 17 Ağustos tarihli resmi gazete’de yerini aldı.

Başvuru yapacak adaylar arasından atama yöntemi ile noter alımı gerçekleştirileceği açıklandı.

Resmi Gazete ilanı aynen şöyle;

2020 yılı gayri safi geliri 955.744,12.-TL olan Çorlu Sekizinci Noterliği 13.10.2021 tarihinde yaş tahdidi nedeniyle kadro yeri açıklıyor.

1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince birinci sınıf ve ikinci sınıf noterlerden bu noterliklere atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlık www.vatandas.uyap.gov.tr adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-Devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir.

Atamalar, başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınarak sisteme işlenmesi sonucu elektronik ortamda gerçekleştirileceğinden fiziken yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Elektronik ortamda başvuru için başvuru kılavuzlarına www.higm.adalet.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir.

Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacaktır. Keyfiyet Noterlik Kanununun 22 nci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ilan olunur.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.