Adalet Bakanlığı 6 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı

Adalet Bakanlığı 6 Bin İnfaz Koruma Memuru Alımı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü; (CTE) 6 Bin infaz koruma memuru alımı yapacağını bildirdi. İKM 2023 yılında gerçekleşecek olan güncel işçi alımları için şartlar bildirildi.

Adalet Bakanlığı 2023 yılındaki boş kontenjanların listesini sundu. Sadece İKM unvanındaki boşluğun 6.000 olduğu öğrenildi. Vatandaşlar ilana başvuruların alınmasını bekliyorlar. İnfaz Koruma Memuru alımı bir diğer adıyla Gardiyan alımı için istenen koşullar listesi de Bakanlık tarafından yayınlanan veriler arasında yer aldı.

Kadrolu ve Sözleşmeli 6.000 Gardiyan Alımı

Geçtiğimiz ay içerisinde Bakanlık alt yapısında hizmetlerini sürdürmekte olan Ceza ve Tevkifevleri için sözleşmeli ve aynı zamanda kadrolu olacak şekilde memur alımının gerçekleşeceği bildirilmişti. Bu ay devam eden açıklamalar eşiğinde İKM alımlarının en az 6 bin sayısını bulacağı öğrenildi. Kamu Personeli Alım ekibimizle toparlayıp elde ettiğimiz verileri sizler ile paylaşıyoruz. Kimlerin İnfaz Koruması olabileceği, kimlerin gardiyanlık başvurusunda bulunabileceği sorularının cevabı haberimizde.

kadrolu-ve-sozlesmeli-6-000-gardiyan-alimi.jpg

İnfaz Koruma Memuru Olma Şartları

Bakanlığın İKM alımları ile ilgili talep ettiği özel ve genel olmak üzere bazı şartlar mevcuttur. İlk bildirilen koşul adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları hakkındaki zorunluluktur. Belirli suçlar sebebiyle, kasten işlenen suçlardan dolayı mahkum edilenler affa uğranması durumu da dahil olmak üzere başvuruları kabul edilmemektedir. Erkek adayların askerlik görevlerini yerine getirmiş olmaları ya da askerlik ile ilgili ilişik bir durumunun olmaması istenmektedir.

Tüm öğretim seviyelerindeki adaylar için baraj KPSS puanı en az 70 olarak bildirilmektedir. Yaş konusunda da bir bildirim sunulmuş olup, adayların en fazla 30 yaşında olması şartı yer almaktadır.

İnfaz Koruma Memuru Adaylarının Şikayetleri

İKM olmak isteyen vatandaşlar bazı şartları ağır bulmakta. Hafifletilmesinin istendiği özellikle iki şart var. Bunlardan birincisi 30 yaş sınırının çok erken olduğu düşüncesi ile 40 yaşına çekilmesi talebidir.

İKM adaylarından yoğun olarak gelen bir diğer talep ise KPSS puanında belirlenen barajdır. 70 puan ile memur alımlarını gerçekleştiren kurumdan 50 puana düşürülmesi talepleri sürüyor.

Geçen yıl gerçekleşen İKM alımlarında 16 kadro ile birlikte 5 bin memur işe alınmıştı. Geçen yıl bu zamanlarda ilgili ilan kamuoyunla paylaşılmıştı. Bu yıl henüz resmi bir bildirim gelmedi.

infaz-koruma-memuru-adaylarinin-sikayetleri.jpg

Son Dakika Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru Alımı

Güncel İnfaz Koruma Memuru Alımı

2023 İnfaz Koruma Memuru Alımı

Adalet Bakanlığı Gardiyan Alım Başvuruları

Adalet Bakanlığı Gardiyan Alımları İlanları

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum