Adalet Bakanlığı 500 Kamu Personeli ve Memur Alımı! 16 Kasım

Adalet Bakanlığı 500 Kamu Personeli ve Memur Alımı! 16 Kasım

Adalet Bakanlığı tarafından Resmi Gazetede personel alımı ilanı yayınlandı. Bakanlık alımları açıktan ve naklen yapacağını duyurdu. Büyük istihdam! İlana göre 500 kamu personeli alımı yapılacak. Detaylar haberimizin içeriğinde...

Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 500 kamu personeli ve memur alımı yapacağını duyurmuştu. Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru sistemi 10 Kasım 2022 tarihinde açılacak. İşe alınacak olan kamu personelleri ÖSYM tarafından yapılacak sınav sonucuna göre belirlenecektir.

Adaylar için sınav 25 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da iki merkezde yapılacak. Adaylar sınava gelirken ÖSYM tarafından yayınlanan olan sınav giriş belgelerini ve T.C. kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları zorunlu tutulacak.

Yayınlanan ilana göre açılan 500 kontenjanın tamamı icra müdür ve müdür yardımcıları için ayrılmıştır.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Süreci
Adalet Bakanlığı bünyesinde yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 10 Kasım 2022- 16 Kasım 2022 tarihleri arasında elektronik ortamda yapacaklardır. Adaylar başvurularını ÖSYM AİS üzerinden yapacaklardır. ÖSYM AİS resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra Bakanlık tarafından yayınlanan ilana başvuru yapabileceklerdir. ÖSYM AİS sistemi T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılacaktır. Şifrelerini unutmuş olan adaylar için e-Devlet üzerinden de giriş sağlanacak veya yeni şifre alabileceklerdir.

Yukarı da belirtilen tarihlerde başvuru işlemlerini yapmamış olan adaylar için ise sistem tekrar 24 Kasım 2022 tarihinde açılacak ve geç başvurular alınacaktır. Sistem ikinci kez geç başvuru için açılmayacaktır.

İcra Müdür ve Müdür Yardımcısı Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Kamu haklarından mahrum olmamak.

Başvuru yapacak olan adaylar, üniversitelerin Hukuk, Adalet meslek Yüksekokulu, meslek yüksekokullarının Adalet bölümünden veya Adalet meslek eğitimi bölümlerinden en az ön lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş veya tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Adaylar kurum tarafından yapılacak olan arşive ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.