Adalet Bakanlığı 3 Şehir Noter Alımı 2024 Yılı İlanı

Adalet Bakanlığı 3 Şehir Noter Alımı 2024 Yılı İlanı

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü 3 şehir noter alımı ilanları yayınladı. 2 Mart 2024 tarihinde Resmi Gazetede yayınlayarak adaylara sundu. Adalet Bakanlığı noter alımı başvuru linki ilanda verildi.

Adalet Bakanlığı 3 Şehir Noter Alımı İlanları

Noter alımı için 9 yer açılarak başvuruları kabul etmeye başladı. Adayların başvuru yapması için 1 ay süresi bulunuyor. Aşağı açıklama içerisinde başvuru linkini sunduk. Türkiye’de bulunan her şehirden bu ilana başvuru yapabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğünden:

Münhal Birinci Sınıf Noterlikler

Aşağıda 2023 yılı gayri safi gelirleri ile isimleri yazılı olan noterliklerden birinci sınıf Samsun Birinci Noterliği 01.03.2024 tarihinde, İstanbul Yirmiyedinci Noterliği 03.03.2024 tarihinde, Ankara Otuzdokuzuncu Noterliği 12.03.2024 tarihinde, Üsküdar Otuzikinci Noterliği 13.03.2024 tarihinde, Üsküdar Birinci Noterliği 15.03.2024 tarihinde, Ankara Ellinci Noterliği 17.03.2024 tarihinde, Bakırköy Onsekizinci Noterliği 19.03.2024 tarihinde, Bakırköy Yirmidördüncü Noterliği 21.03.2024 tarihinde ve Bakırköy Kırkdördüncü Noterliği 30.03.2024 tarihinde yaş tahdidi nedeniyle yer açılacaktır.

1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince birinci sınıf noterlerden bu noterliklere atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlığa www.vatandas.uyap.gov.tr adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin atanma isteğinden vazgeçmeleri halinde de yine vazgeçme talepleri ilan tarihinden itibaren bir ay içinde aynı elektronik ortamdan Bakanlığa iletilmesi kaydıyla atama işleminde değerlendirilecek, aksi takdirde vazgeçme talepleri dikkate alınmayacaktır.

Atamalar, başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınarak sisteme işlenmesi sonucu elektronik ortamda gerçekleştirileceğinden fiziken yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Elektronik ortamda başvuru için başvuru kılavuzlarına, www.higm.adalet.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir. Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacaktır.

1 SAMSUN BİRİNCİ NOTERLİĞİ

2 İSTANBUL YİRMİYEDİNCİ NOTERLİĞİ

3 ANKARA OTUZDOKUZUNCU NOTERLİĞİ

4 ÜSKÜDAR OTUZİKİNCİ NOTERLİĞİ

5 ÜSKÜDAR BİRİNCİ NOTERLİĞİ

6 ANKARA ELLİNCİ NOTERLİĞİ

7 BAKIRKÖY ONSEKİZİNCİ NOTERLİĞİ

8 BAKIRKÖY YİRMİDÖRDÜNCÜ NOTERLİĞİ

9 BAKIRKÖY KIRKDÖRDÜNCÜ NOTERLİĞİ

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Keyfiyet Noterlik Kanununun 22 nci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ilan olunur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.