Adalet Bakanlığı 3 Alanda Kamu Personel Alım Duyurusu

Adalet Bakanlığı 3 Alanda Kamu Personel Alım Duyurusu

Adalet Bakanlığı tarafından 3 farklı alanda kamu personel alımı yapılıyor. Yapılacak olan alım ilanı için 64 kadro ayrıldığını açıklayan kurum, başvurularını geçtiğimiz günlerde almıştı. Yapılan güncel açıklamalar haberimizde verilmiştir.

Kamu Personel Alımı İş İlanları

Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 64 kamu personel alımı yapıyor. Bakanlık tarafından 3 farklı kadroda yapılacak olan alım ilanı için müracaatlar 81 şehirde bulunan adaylardan kabul edilmiştir. KPSS puan şartının da arandığını açıklayan kurum başvuru sürecini tamamladı. İlana ilişkin genel ve son yapılan açıklamaları kamupersonelalim.com yazar ekibi olarak sizler için sunduk.

Alımlar, 32 bilişim personeli, 14 mühendis ve 18 çözümleyici kadrolarında gerçekleşti. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, kamu personeli alımı için adaylar başvurularını KPSS puanı ile gerçekleştirdiler. Değerlendirmeler ise KPSS puanı ile yapıldı. En yüksek puandan en düşük puana kadar adaylar sıralandı ve mülakat sınav listesi oluşturuldu.

Personel Alımı Sonuç Sorgulama Ekranı

Adalet Bakanlığı tarafından 64 personel alım sınav sonuçları açıklandı. 4 Ekim 2023 tarihinde sona ermiş olan başvurular. 1 Kasım 2023 tarihi itibari ile açıklandı. Adaylar başvuru sonuçlarını kurumun resmi internet sitesi aracılığı ile elektronik olarak öğrenebileceklerdir.

Konuya ilişkin Adalet Bakanlığı tarafından güncel açıklamalar:

“Sözleşmeli Mühendis (1,9) Sözlü Sınavı, “sonuç sorgulama” kısmında belirtilen tarih ve saatte (28-29 Kasım 2023 tarihinde) Adalet Bakanlığı (Eski Başbakanlık) C Kapısı Büyük Toplantı Salonu’nda yapılacaktır. Sınav günü adayların kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.”

“Sözleşmeli Çözümleyici Sözlü Sınavı, “sonuç sorgulama” kısmında belirtilen tarih ve saatte (07 Aralık 2023 tarihinde) Harbiye Mahallesi, Tavus kuşu Sokak No:18 Dikmen/ANKARA adresinde bulunan Ankara Hâkim Evi'nde yapılacaktır.”

“Sözleşmeli Bilişim Personeli Sözlü Sınavı, “sonuç sorgulama” kısmında belirtilen tarih ve saatte (04-07 Aralık 2023 tarihlerinde) Harbiye Mahallesi, Tavus kuşu Sokak No:18 Dikmen/ANKARA adresinde bulunan Ankara Hâkim Evi'nde yapılacaktır.”

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.