65 KPSS Puanla Kamu’ya Devlet Memuru Alımı (Tekniker)

65 KPSS Puanla Kamu’ya Devlet Memuru Alımı (Tekniker)

65 KPSS puanla kamuya devlet memuru alımı Konya Karapınar Belediyesi’nde gerçekleştirilecek. Memur alımlarının ilk defa atanmak üzere yapıldığı belirtildi. Belediye personel alımı nasıl gerçekleştirecek.

Kamu Devlet Memur Alımı Duyurusu

Türkiye genelinden başvurular alınacak. 65 KPSS puanla Konya Karapınar Belediye tekniker alınacak. Adayların genel ve özel şartları yerine getirmeleri gerekiyor. En az D sınıfı sürücü belgesi olması en önemli koşullar arasında yer alıyor.

Karapınar Belediyesi Tekniker Alımı İçin İstenen Belgeler

Karapınar Belediyesi tekniker alımı için istenen belgelerin hazırlanması gerekiyor. Sınava girmek isteyen adayların kurum internet adresindeki başvuru formunu eksiksiz şekilde yerine getirmesi gerekmektedir. Başvuru formuna ek şu belgeler gerekecektir:

Kimlik belgesi aslı veya onaylı fotokopisi,

Mezun olunan okuldan alınmış resmi geçerliliği olan belge, yabancı okullardan mezun olanlar için noter onaylı denklik belgesi,

KPSS sonuç çıktısı, ÖSYM onaylı bilgisayar çıktısı,

Görevi gerçekleştirme esnasında engel bir durum olmadığına dair beyan verilmiş olmalıdır.

Başvuru dilekçesi elektronik ortamdan alınmış şekilde ve aslı uyumlu olacak biçimde alınmalıdır.

Sürücü belgesinin onaylı ibrazı hazırlanmış olmalıdır.

Harita teknikerliği ön lisans mezunu olması gerekiyor.

Tekniker Alımı Başvuru Yeri ve Süresi

Sözlü sınava girmek isteyen adaylar 23/25.08.2021 tarihleri arasında belediye bünyesinde müracaatlarını gerçekleştirmiş olmalıdır.

Adayların Hankapı Mh. İnönü Cd. No: 26 Karapınar-Konya adresine başvurularını yapmış olmaları gerekmektedir. İnternetten resmi site üzerinden de işlemler tamamlanabilir. Posta gönderecek olan adayların iadeli taahhütlü biçimde gönderi yapmaları gerekecektir.

İnkılap tarihi konuları, devlet memurları kanunu ve mahalli idareler temel mevzuat konularından sorular çıkacağı belirtilmiştir.  Sözlü sınavın yapılacağı tarih, 06-09-2021 olarak netleştirilmiştir.

Tekniker başvurusu sözlü sınav esnasında kalabalık başvuru olması halinde ertesi güne sarkma durumu olabilecektir. Adayların sınavdan başarılı değerlendirilmesi için aritmetik ortalamanın 60 taban puanını aşmış olması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum