Yeni şart eklendi! Ehliyet Alacaklar İçin Mevzuatta Değişiklik Yapıldı

Yeni şart eklendi! Ehliyet Alacaklar İçin Mevzuatta Değişiklik Yapıldı

Ehliyet almak isteyen adaylar için yeni şartlar eklenmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı kararını Resmi gazete üzerinden yayınlamıştır. Özel Motorlu taşıt kursu için yönetmenlik değişikliği yapılmış olup yeni şartlar eklenmiştir. Bundan sonra ehliyet almak ist

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ehliyet alacaklar için mevzuatta değişiklik yapılmıştır. Yapılacak olan simülasyon eğitimi ile adayların bundan sonra emniyet kemeri takma alışkanlığını artırmaları beklenmektedir. Mevzuatta değişiklik yapılmıştır. Sürücülerin trafikte emniyet kemerini takma alışkanlığını kazanması beklenmektedir. Yaşanan olumsuz trafik kazalarda yaralanma ve ölümle sonuçlanmasını en aza indirmek için Ehliyet kurslarında simülasyon eğitimi verme zorunluğu gelmiştir.

ehliyet-alimi-sartlari.jpg

Sürücü kurslarına ehliyet almak için başvuruda bulunan adaylar bundan sonra simülasyon eğitimine tabi tutulacaktır. Yeni şartlar eklenmiş olup mevzuatta değişiklik yapılmıştır. Yapılan direksiyon eğitimlerinde öncelikli olarak emniyet kemeri zorunluluğu getirilmiştir.

Hangi Ehliyet Sınıfları İçin Mevzuatta Değişiklik Yapılmıştır

Resmi gazete üzerinden yayınlanmak olan ilana göre Milli Eğitim Bakanlığı Yeni ehliyet alacaklar için mevzuatta değişiklik yapmıştır. Yapılmış olan değişiklik de öncelikli olarak emniyet kemeri takma zorunluğu gelmiştir. Mevzuatta yapılmış olan değişiklik tüm ehliyet sınıflarında geçerli olacaktır.

Ehliyet almış olan adayları Değişime Tabi Tutulacak Mıdır?

Geçtiğimiz günde yapılan değişik ile ynı yönetmenliğe geçici madde de eklenmiştir. Yapılan değişik 29 Mayıs 2013 yılından önce motorlu taşıt sürücü kursu direksiyon eğitimi ve sınav sorumlusu belgesi almış olanlar içinde eğer ilgili koşullara sahip ise hizmet eğitimine tabi tutulacaklardır.

ehliyet-alimi-mevzuat-desikligi.jpg

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.