Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı Kpss’li 31 Devlet Memuru Alacak

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı Kpss’li 31 Devlet Memuru Alacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere KPSS’li 31 Devlet Memuru alacak! Bakanlık tarafından yayımlanan iş ilanına göre yeterli nitelikleri taşıyan adaylar arasından alımlar gerçekleştirilecek. Detaylar belli oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Ulaştırma ve Haberleşme Uzman Yardımcılığı ile Denizcilik Uzman Yardımcılığı sözlü giriş sınavı ilanı yayımlandı! Bakanlık tarafından yayımlanan ilana göre merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere KPSS’li 31 Devlet Memuru alımı. Söz konusu ilanın başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre adayların bazı koşulları sağlıyor olmaları gerekiyor. İlan başvuruları 28 Kasım tarihi itibarıyla başladı!

Sınav Müracaat Koşulları Neler?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu ilana müracaat edecek adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmaları gerekiyor.

4 yıllık Lisans eğitimi veren üniversitelerin, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Hukuk, İstatistik, Yazılım Mühendisliği, Ekonomi ve İktisat, Mütercim ve Tercümanlık veya İspanyol Dili ve Edebiyatı bölümlerinin birinden mezun olmak.

ÖSYM tarafından 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS-P3 puan türünde asgari 80 puan almış olmak.

Yabancı Dil Sınavından (YDS) İngilizce, Fransızca, Rusça, Arapça veya İspanyolca dillerinden asgari 70 veya 90 puan almış olmak.

Sınavın yapılacağı 2023 yılının Ocak ayı birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış adaylar tercih edilecek.

Başvuru Şekli, Yeri, Tarihi ve İstenen Belgeler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak adayların, 28 Kasım ile 27 Aralık 2022 tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı sistemi üzerinden başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Şahsen veya Posta yolu ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Başvuru İçin İstenilen Belgeler; Mezuniyet belgeleri, KPSS ve YDS sınav sonuç belgeleri, 1 adet vesikalık fotoğraf.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.