Türkiye Uzay Ajansı TUA Kamu Personel Alımı Yönetmeliği

Türkiye Uzay Ajansı TUA Kamu Personel Alımı Yönetmeliği

Türkiye Uzay Ajansı’nda çalışmak isteyen adaylar için gerekli şartlar açıklandı. Adaylara giriş sınavı yapılacak. TUA Resmi Gazete’ de ajansa girmek için gereken şartları yayınladı. Türkiye Uzay Ajansı (TUA), 21 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete ’de ilanı...

Türkiye Uzay Ajansı (TUA), 21 Ocak 2022 tarihli Resmi Gazete ’de alım yapacağını ve aradığı şartları ve bunların sahip olacağı görev, yetki, hak ve sorumluluklarını belirlediği bir yönetmelik yayımladı.

Türkiye Uzay Ajansı TUA Kamu Personeli Alımı Yönetmeliği Değişti.

34 maddeden oluşan ilanda, giriş sınavı ve diğer şartlar hakkında bilgi verildiğini duyurdu. Yazılı sınavdan en az 70 puan almak ve en yüksek puandan başlayarak adayları sözlü sınava tabii tutulacaktır. Adaylardan KPSS ’den belirtilen puan türlerinden yeterli puanı alma şartı da bulunmaktadır.

turkiye-uzay-ajansi-personel-alimi-yonetmeligi.jpg

Türkiye Uzay Ajansı Adaylar İçin Başvuru Şartları

14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, en az 4 yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisadî ve İdarî Bilimler, İşletme, İktisat, Mühendislik, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültelerinden; Astronomi ve Uzay Bilimleri, Uzay Bilimleri ve Teknolojisi, Matematik, İstatistik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinden mezun olması gerekiyor.

35 yaşını doldurmamış olmak, KPSS’ den belirtilen puanı almış olmak, Gerekli görüldüğü takdirde, YDS’den en az C seviyesinde olmak üzere giriş sınavı ilanında belirtilen seviyede veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak gibi şartları bulunmaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.