TENMAK Devlet Personel ve Daimi İşçi Alımları Nasıl Olur?

TENMAK Devlet Personel ve Daimi İşçi Alımları Nasıl Olur?

TENMAK bünyesinde hangi unvanlarda personel alımları yapılır? Kurum devlet personel alımı ve kamu işçi alımı ikamet zorunluluğu var mı? Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu yaş ve diğer tüm şartları haberimizde…

TENMAK devlet personel alımı ve kamu işçi alımı başvuru şartları neler?

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu tarafından aklımıza ilk geldiği gibi enerji, nükleer ve maden araştırma görevi bulunması nedeniyle kurum tarafından daha çok mühendislikler olarak bilinen bölüm mezunlarından alımlar yapılmaktadır. Yine mühendis alımlarının yanı sıra kurum tarafından maden ve enerji bulunmasına dair çalışmalar için daimi işçi alımları yapılmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Ar-ge çalışmaları için de bilişim konularında uzmanlar alınmaktadır. Peki hangi unvanlar ve şartları nelerdir? Birlikte inceleyelim…

TENMAK bünyesinde Ar-ge uzmanı, Mühendis, Avukat veya Eczası unvanlarındaki alımlar için adaylardan öncelikle en az dört yıllık hukuk, eczacılık, istatistik veya mühendislikler bölümlerinden birinden mezun olması (elektrik, elektronik, bilgisayar, inşaat, yazılım, makine, endüstri, iktisat, ekonomi ve sair mühendislik bölümlerinden mezun olması), İngilizce dili için yabancı dil sınavından en az 70 puanı olması, 40 yaşını tamamlamamış olması, KPSS puanının en az 80 olması, gibi özel şartlar aranmaktadır. Bu şartların yanı sıra unvanların kamu personeli alımı olmasından dolayı DMK’nın 48’inci maddesinde belirtilen (T.C. vatandaşı olması, 18 yaşını doldurmuş olması, kesinleşmiş hapis cezasının bulunmaması, kamudan yasaklı olmaması gibi) şartları da taşıyor olması gerekmektedir.

Kamu Başvurusu için istenen belgeler ve başvuru süreci:

Unvanlar için istenen özel ve genel şartları taşıyan adayların yayınlanacak olan ilandaki istenen belgeleri temin etmesi ile (başvuru formu doldurma, fotoğraf, diploma ve sınav sonucu asılları, özgeçmiş gibi) hazırlanacak olan belgeler ile iadeli taahhütlü bir şekilde kurumun belirteceği adrese postalamaları istenir. Başvurusunu bu şekilde tamamlayan adaylara yapılan sözlü mülakat ile asil ve yedek adaylar belirlenmektedir.

TENMAK tarafından bu şekilde KPSS ve mülakat ile yapılan atamalarının yanı sıra daha önce de belirttiğimiz gibi enerji ve madenlerin çıkartılması ve işlenmesi konusunda beden işçileri alımları yapmaktadır. Yine bunların dışında da kurum tarafından temizlik işçisi, aşçı, güvenlik görevlisi gibi unvanlarda da daimi işçi alımları yapmaktadır. Bu tür alımları ise kurum İŞKUR aracılığıyla kura yöntemiyle yapabilmektedir.

tenmak-kamu-personel-alimi.jpg

Daimi işçi alımlarında ikamet zorunluluğu genel olarak bulunmaktadır. Bu kurum tarafından merkez veya taşra teşkilatlarına yapılacak olan alımlara göre değişmektedir. İlanlarda genel olarak “ilan tarihi itibariyle Ankara’da ikamet etmesi” gibi sadece ilan tarihini kapsayabilmektedir. Önceki tarihlerde alınacak yerde ikamet etme gibi özel şartlar son ilanlarda bulunmamaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.