Tarım Bakanlığı Başvurular Bitiyor! Memur ve Personel Alımı

Tarım Bakanlığı Başvurular Bitiyor! Memur ve Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı geçtiğimiz günlerde memur ve personel alımı yapacağını açıkladı. KPSS şartı olmadan 4 / B sözleşme kapsamında işe alınacak olan personeller için başvurular başlamıştır. Son başvuru tarihi ise 29 Ekim 2023 olarak açıklandı...

Memur ve Personel Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 4 / B sözleşme kapsamında, memur personel alımı yapacağını açıkladı. Bilgi İşlem Teknolojileri Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere yapılacak olan alım ilanı için ikamet şartının aranmadığı ve 81 şehirden müracaatların kabul edildiği belirtildi. KPSS puanı veya KPSS puanı olmayan herkesten müracaatların kabul edileceği kurum tarafından açıklandı. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın genel detayları haberimizde verilmiştir.

Personel Alımı Başvuru Koşulları

Kurum tarafından Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olan kişilerin müracaatları kabul edilecektir. Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmanız ve sabıka kaydı bulunmayan adaylardan yapılacak olan alım ilanı için kadın ve erkek adayların müracaatları değerlendirilme sürecine tabi tutulacaktır. Fakat erkekler adayların askerlik görevini yerine getirmiş olması istenmektedir. Takım çalışmasına yatkınlık göstermeniz ve vardiyalı çalışma sistemine uygunluk sağlamanız beklenmektedir.

Adayların lisans düzeyinde mühendislik veya teknoloji fakültelerinde okutulan elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği veya elektrik - elektronik mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmuş olması gerekmektedir.

Aynı zamanda fen edebiyat fakültelerinde eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinde okutulan bilgisayar ve teknoloji eğitimi veren bölümlerle birlikte matematik fizik ve istatistik bölümü mezunlarından da müracaat kabul edilecektir.

Kamu Personel Alımı Başvuruları

Bakanlık tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilan için şartları sağlayan adaylar tarafından müracaatlar kabul edilmeye başlanmıştır. Son başvuru tarihi ise 29 Ekim 2023 olarak açıklanmıştır. Adaylar başvurularını işe alım resmi kariyer CBİKO internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.