Sözleşmeliler Müjde! Bu Ay Artık Kadrolu Olarak Çalışacaksınız

Sözleşmeliler Müjde! Bu Ay Artık Kadrolu Olarak Çalışacaksınız

Kamu kurumlarında sözleşmeli olarak çalışanlara Müjde geldi. Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanı tarafından yapılan açıklamayla sözleşmeli olarak kamu kurumu veya kuruluşlarında çalışanların bu aydan sonra sözleşmeli kadro da çalışacaklarını açıklandı!

Sözleşmeli olarak çalışanlara müjde çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığı tarafından sözleşmeli olarak çalışanlara kadro verileceği belirtili. Bu ay içinde verilecek olan kadrolar, sözleşmeliler için ne zaman ve nasıl yapılacak? Bakan tarafından yapılan açıklama ile belli oldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamalar şu şekilde oldu; "Aralık ortasında asgari ücret komisyonunu toplayacağız. Temsilcileriyle bunu gerçekleştireceğiz. Tüm emekçilerin enflasyon karşısında koruyacak sosyal devlet duyarlılığıyla işe başlıyoruz."

"Sözleşmeli memurları bu ayın içerisinde kadrolu hale getireceğiz. Çalışmayı tamamladık." "Biz bu sene meclisin kararıyla 3600 ek gösterge meselesini düzenledik. İnşallah aralık ayı içinde meclise takdim edeceğiz EYT düzenlemesini. EYT şartlarını sağlayan 1,5 milyon kişi var"

Sözleşmeli Personel Kimlerdir?

Resmi açıklama: “Özel bir mesleki bilgiye ihtiyaç duyulduğu takdirde veya yıllık planlar içinde geçici olarak işlerde görevlendirilmek üzere ilgili kurumların teklifi ile Devlet Personel Başkanlığı'nın da görüşleri alınıp sözleşme yapılmak kaydıyla geçici olarak çalıştırılan kamu hizmetlisine sözleşmeli personel denmektedir.”

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2

Facebook: kamupersonelialim1

İnstagram: kamupersonelialim

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUWAİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
20 Yorum