Sözleşmeli Personel Alımı AFAD Arama Kurtarma Personeli Yaş Sınırı

Sözleşmeli Personel Alımı AFAD Arama Kurtarma Personeli Yaş Sınırı

Sözleşmeli personel alımı yapılacağı Resmi Gazete’de yayımlandı. KPSS’den en yüksek puanı almış beş adayın beş katı kadar kişi aday olarak gösterilecek. AFAD arama kurtarma personeli alımı şartları değişti.

Sözleşmeli personel alımı yapılacağı AFAD başkanlığından yapılan açıklamaya göre gereken koşulları yerine getiren adaylar kurum bünyesinde değerlendirilecek.

Arama Kurtarma Teknisyenliği Başvuru Koşulları Neler

Arama Kurtarma Teknisyenliği başvurularını yapabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Afad başkanlığı ilanına başvuru yapabilmek için:

Mesleki teknik eğitim veren ortaöğretim kurumlarından mezun olmak.

Otuz yaşından gün almamış olmak, başvuru tarihine göre hesaplama yapılmalıdır.

Koşullarda belirtilen boy ve kilo şartlarını yerine getirmiş olmak gerekmektedir.

Resmi Gazetede Yayımlanan Düzenleme Kapsamı

AFAD tarafından sözleşmeli personel alımıyla alakalı resmi gazete düzenlemesi kurum sitesinde paylaşılmıştır. Personele ek ödeme konusunda yapılan karar değişikliğine dair bilgilendirmede ilgili kanun dikkate alınmıştır.

657 sayılı Devlet Memurlar Kanunu kapsamında sözleşmeli personel çalıştırılması kapsamında değişiklik gündeme gelmiştir.

Bakanlar Kurulu Kararı ile yapılan değişiklikler kapsamında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında alınacak olan personelin, KPSS B grubu puana göre alınacağı açıklanmıştır. KPSS B grubu puan sıralamasının en çok puan alanlardan başlayacak şekilde her pozisyona göre değerlendirileceği belirtilmiştir.

Uygulamalı ve sözlü sınav sonucuna göre yapılacak olan değerlendirmeler ardından aynı esaslar dikkate alınarak süreç devam edecektir. Sözleşmeli Personel Pozisyon Unvanları kapsamında en makul şekilde asgari nitelik koşulları cetveline uyum aranmaktadır.

Sözlü Sınav Koşulları Nasıl Taklip Edilir?

AFAD Arama Kurtarma Teknisyenliği kamu personeli alımı başvurusu yapmak isteyen adayların sözlü sınav koşullarını ve sonucunu kurumdan görmeleri mümkündür. AFAD bünyesindeki internet personel alım kategorilerini düzenli olarak takip etmelisiniz. Sonuçlara göre süreç devam edecektir. Kurum yeni kararlarını da takipte olmak faydalı olacaktır.

Resmi Gazetede değişiklik yapıldığı üzere yakın zamanda ilana çıkması anlamı taşıyor. Anlık olarak sizlere ilan yayınlandığı zaman sunacağız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum